جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

شناسایی 273 کودک خیابانی در استان اردبیل - خبر

 

 

شناسایی 273 کودک خیابانی در استان اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: : از ابتدای امسال تاکنون 273 کودک خیابانی در سطح استان شناسایی شده است.

شناسایی 273 کودک خیابانی در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد ستاری ،مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهار داشت: در راستای ساماندهی و توانمندسازی کودکان خیابانی مرکز حمایتی و مراقبتی از کودکان کار و خیابانی در اردبیل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات بهزیستی اردبیل برای شناسایی و توانمندسازی کودکان کار و خیابانی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 273 کودک خیابانی در سطح استان شناسایی شده که ساماندهی و توانمندسازی این افراد از اولویت‌های مهم بوده و در این راستا بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: در راستای حمایت از خانواده‌های دارای معلول بهزیستی استان در کنار مستمری ماهانه خدمات مختلفی نیز به ویژه در حوزه توانبخشی و درمانی به این افراد ارائه می‌دهد که از خانواده‌هایی که معلول دارند انتظار می‌رود برای بهره‌مندی از این خدمات به ادارات بهزیستی مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

ستاری از ارائه خدمات تشویقی برای خانواده‌هایی که معلولان خود را از مراکز توانبخشی ترخیص کرده و خود از آنها مراقبت کند خبر داد و افزود: در این زمینه پنج میلیون ریال یارانه تخصیصی به مراکز نگهداری و نیز دو میلیون ریال دیگر از بهزیستی برای این خانواده‌ها ارائه می‌شود که امیدواریم بتوانیم با این اقدام زمینه‌ساز نگهداری معلولان توسط خانواده‌هایشان باشیم.

وی با اشاره به افزایش 3.4 درصدی مستمری خانوارهای تحت پوشش بهزیستی بیان کرد: از مهمترین مشکلاتی که جامعه هدف بهزیستی با آن مواجه هستند پذیرش افراد پشت نوبتی دریافت مستمری بوده که این مشکل اخیرا برطرف شده و در حدود پنج هزار و 500 نفر از افراد پشت نوبت در استان اردبیل پذیرش شده‌‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به برنامه‌های بهزیستی در استان گفت: افزایش یارانه مراکز نگهداری از معلولان، راه‌اندازی مرکز حمایتی و مراقبتی از کودکان کار و خیابانی، راه‌اندازی تیم‌های سیار اجتماع محور، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه مهدهای کودک شهری و روستایی، مناسب‌سازی اماکن و معابر عمومی، توجه به پدیده سالمندی، تامین مسکن افراد بالای دو یا چند معلول و تکمیل مرکز نگهداری از معلولان ذهنی از مهمترین برنامه‌ها و فعالیت‌هاست.