جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

شناسایی 22 اثر طبیعی در «فندقلو»/ 5 پهنه سرمایه گذاری در نمین تعریف شد - خبر

 

 

شناسایی 22 اثر طبیعی در «فندقلو»/ 5 پهنه سرمایه گذاری در نمین تعریف شد

برای اولین بار با مطالعه ساماندهی جنگل های فندقلو با رویکرد گردشگری توسط مشاوران، 22 اثر طبیعی در محدود طرح شناسایی شده که به اعتقاد کارشناسان تاکنون مورد بی توجهی قرار گرفته بود.

شناسایی 22 اثر طبیعی در «فندقلو»/ 5 پهنه سرمایه گذاری در نمین تعریف شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح امروز در جلسه بررسی طرح ساماندهی جنگل فندقلو افزود: در حال حاضر مطالعه هفت سایت گردشگری در دستور کار قرار گرفته که یکی از مهمترین آن ها جنگل فندقلو است.

نادر فلاحی اضافه کرد: بعد از عقد قرارداد با مشاور، از اداره کل منابع طبیعی محدوده جنگل فندقلو اخذ شده و نقشه توپوگرافی احصا و در ادامه از ادارات ورزش، محیط زیست، آب منطقه ای، کشاورزی، راهداری و راه و شهرسازی استعلام اخذ شده است.

وی ادامه داد: مشاور در 15 نقطه شهری و روستایی پرسشنامه و آمار محلی تعریف کرده و وارد فاز پیشنهادات شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل یکی از دستاوردهای قابل توجه مطالعات را شناسایی 22 اثر طبیعی در جنگل فندقلو عنوان کرد و بیان داشت: پراکنش این آثار از شمال تا جنوب در 24 کیلومتر و از غرب تا شرق در 5 تا 10 کیلومتر است.

به گفته فلاحی این مطالعات در حالی به غنای این منطقه تاکید دارد که تاکنون فضاهای گردشگری در ضلع شمالی و اطراف گردنه حیران تعریف شده است.

وی با اشاره به اخذ ضوابط از سازمان میراث فرهنگی کشور ادامه داد: در واقع با اقدامات صورت گرفته جریان حرکت گردشگران ترسیم شده است و مسیر های اصلی گردشگری شناسایی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل متذکر شد: طبق مطالعات مشاور مسیر اردبیل- نمین- آستارا به عنوان مسیر اصلی و مسیر آبی بیگلو – ننه کران مسیر دوم تعریف شده است.