جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

شناسایی ۷۶ عنوان شغلی سخت و زیان آور در اردبیل - خبر

 

 

شناسایی ۷۶ عنوان شغلی سخت و زیان آور در اردبیل

رئیس اداره بازرسی کار استان اردبیل گفت: ماهیت ۷۶ عنوان شغلی به عنوان سخت و زیان آور در استان اردبیل تایید شد.

شناسایی ۷۶ عنوان شغلی سخت و زیان آور در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان پیمان مشکوری، رئیس اداره بازرسی کار استان اردبیل امروز در چهل و سومین جلسه بدوی مشاغل سخت و زیان‌آور در اردبیل افزود: در چهل و سومین جلسه بدوی مشاغل سخت و زیان آور ۷۶ عنوان شغلی سخت و زیان آور شناخته شد.
وی اظهار داشت: با بررسی‌های لازم تعداد ۲۵ فقره پرونده که شامل ۷۱ کارگاه مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد ۷۶ عنوان شغلی سخت و زیان‌آور تشخیص داده شد و تعداد ۶ مورد مردود گردید.
رئیس اداره بازرسی کار استان اردبیل بیان کرد: به استناد آئین نامه و دستورالعمل‌های اجرایی مشاغل سخت و زیان‌آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور در این اداره کل اقدام به احصای مشاغل سخت و زیان‌آور می‌کند.
مشکوری با تاکید بر تلاش نهاد‌های مربوطه در ایجاد وحدت رویه در زمینه اجرای آئین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور در استان تصریح کرد: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه سبب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده‌ها و از همه مهم‌تر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیته‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور استان می‌شود که همواره این روند ادامه خواهد داشت تا مشکلات کارگران استان در این زمینه رفع شود.
وی افزود: اجرای دقیق قانون و مقررات تنها اصلی بوده که همواره مورد تاکید اعضای این کمیته است و در بحث اجرای قوانین و آئین‌نامه‌های مشاغل سخت و زیان‌آور باید همه بخش‌ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.
رئیس اداره بازرسی کار استان اردبیل با بیان اینکه اجرای آئین‌نامه بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور در راستای صیانت از سلامت جسمی و روانی بیمه شدگان است، گفت: مطابق این آئین نامه عوامل زیان‌آور باید در کارگاه‌ها کاهش یافته و یا از بین برود تا از این طریق نیروی کار در فضایی ایمن فعالیت کرده و پس از دوران بازنشستگی در سلامت کامل به زندگی اجتماعی خود ادامه دهد.