جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

شناسایی ۱۶ واحد آلاینده زیست محیطی در استان اردبیل - خبر

 

 

شناسایی ۱۶ واحد آلاینده زیست محیطی در استان اردبیل

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از شناسایی ۱۶ واحد آلاینده زیست محیطی در سطح استان اردبیل خبر داد.

شناسایی ۱۶ واحد آلاینده زیست محیطی در استان اردبیل

رامین جمشیدی، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده در جلسه کمیته عوارض آلایندگی محیط زیست استان اردبیل در خصوص گزارشات کارشناسی و سوابق پایش خوداظهاری و غیرخوداظهاری صنایع، تعداد ۱۶ واحد آلاینده در سه ماهه دوم امسال در فهرست صنایع آلاینده استان قرار گرفته است.

او اظهار داشت: از ۱۶ صنعت آلاینده استان اردبیل در دوره دوم امسال، ۵ واحد به دلیل ایجاد آلودگی هوا و ۱۱ واحد دیگر نیز به خاطر مشکلات ناشی از عدم مدیریت فاضلاب تولیدی که منجر به آلودگی محیط زیست می‌گردید، در فهرست صنایع آلاینده استان قرار گرفتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: صنایع آلاینده طبق تبصره ۱ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده مشمول پرداخت عوارض آلایندگی به میزان یک درصد از فروش خود هستند که توسط سازمان امور مالیاتی از این واحد‌ها اخذ می‌شود.

جمشیدی با اشاره به اینکه در این ارتباط لزوم پایش مستمر صنایع و اطلاع از آخرین وضعیت زیست‌محیطی و آلایندگی آن‌ها و رسیدگی به شکوائیه‎های مردمی در زمینه فعالیت صنایع مزاحم و همچنین توجه به نتایج پایش خوداظهاری و غیرخوداظهاری و صدور اخطاریه زیست‎محیطی حائز اهمیت است بیان داشت: ادارات و نمایندگی‌های محیط زیست استان موظف هستند دقت لازم را در معرفی صنایع آلاینده به عمل آورند و براساس دستورالعمل مربوطه اقدام نمایند.