جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

شناسایی ۱۱۶۹ واحد تولیدی فعال، نیمه فعال و راکد در استان اردبیل - خبر

 

 

شناسایی ۱۱۶۹ واحد تولیدی فعال، نیمه فعال و راکد در استان اردبیل

معاون اقتصادی وتوسعه مدیریت منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: یک هزار و ۱۶۹ واحد فعال، نیمه فعال و راکد در استان شناسایی شده که از این میزان ۴۰۴ مورد آن راکد است.

شناسایی ۱۱۶۹ واحد تولیدی فعال، نیمه فعال و راکد در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ارژنگ عزیزی، معاون اقتصادی وتوسعه مدیریت منابع انسانی استاندار اردبیل امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی اردبیل گفت: از فروردین امسال با مساعدت فرمانداری‌ها یک هزار و ۱۶۹ واحد فعال، نیمه فعال و راکد در استان شناسایی شده که از این میزان ۴۰۴ مورد آن راکد است.

وی افزود: در بخش کشاورزی استان هم در مجموع ۱۶۱ واحد صنایع تبدیلی، ۱۳۶ واحد فعال و ۲۵ واحد راکد شناسایی شده است که واحد نیمه فعال و راکد از تسهیلات مذکور بهره مند می‌شوند.

عزیزی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۱۵ واحد در بخش کشاورزی و ۳۰ واحد هم در بخش صنعت استان احیا شد، بیان کرد: برای رونق اشتغال در استان برش شهرستانی تا افق ۱۴۰۴ تهیه شده و در بخش کشاورزی ایجاد گلخانه در سطح ۲ هزار و ۳۲۴ هکتار هدف گذاری شده است.

معاون اقتصادی وتوسعه مدیریت منابع انسانی استاندار اردبیل ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی استان طرح‌های اشتغالزایی را آماده کردند و ضروری است تأمین نقدینگی مورد نیاز مد نظر قرار گیرد.

عزیزی فعالیت کارخانه سبلان پارچه اردبیل را یاد آور شد و گفت: برای شتاب بخشی به افزایش تولیدات این کارخانه اقدام مؤثری انجام می‌گیرد.