جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

شناسایی محل اسکان موقت در شهرهای زیر 25 هزار نفر - خبر

 

 

شناسایی محل اسکان موقت در شهرهای زیر 25 هزار نفر

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل از شناسایی محل اسکان موقت در مراکز دهستان‌ها و شهرستان‌های زیر 25 هزار نفر جمعیت در استان اردبیل خبر داد.

شناسایی محل اسکان موقت در شهرهای زیر 25 هزار نفر

فرهاد سبحانی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی تامین مسکن و آواربرداری در اردبیل اظهار کرد: این اقدام با هدف سر و سامان دادن به سکونت‌گاه‌های غیررسمی در اطراف شهرها و مراکز پرجمعیت اتفاق افتاده است.

وی از شناسایی محل اسکان موقت در مراکز دهستان‌ها و شهرستان‌های زیر 25 هزار نفر جمعیت خبر داد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: باید در خصوص ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی، تلاشی دوباره انجام شود تا اهالی روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت اطلاعات لازم را در مورد اهمیت مقاوم‌سازی مسکن و سکونت در خانه‌ای امن و مقاوم را داشته باشند.

سبحانی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 48 هزار و 500 واحد مسکونی در استان طی دهه گذشته احداث شده است، افزود: امیدواریم با پیگیری وام‌های بلاعوض بتوانیم در ترغیب روستاییان به این امر مهم موفق باشیم تا در صورت وقوع سوانح طبیعی نتیجه مثبت آن دیده شود.

وی یکی از راه‌های مهم تشویق روستاییان برای اخذ تسهیلات مقاوم‌سازی را حمایت سازمان صدا و سیمای مرکز اردبیل دانست و بیان کرد: باید مکاتباتی را از طرف کارگروه با آن مرکز داشته باشیم تا در برنامه‌های مرتبط با روستا با نشان دادن روستاهایی که تاکنون هیچ‌گونه استفاده‌ای از این تسهیلات نکرده‌اند روستاییان را در خصوص اقدام ضروری در مقاوم‌سازی مسکن روستایی ترغیب کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل با بیان توانمندی‌های بسیج سازندگی و اثرات فعالیت‌های آنها در روستاها یادآور شد: باید از این پتانسیل در خصوص ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی یاری گرفت.