جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شناسایی طرحهای عمرانی آماده واگذاری به بخش خصوصی - خبر

 

 

شناسایی طرحهای عمرانی آماده واگذاری به بخش خصوصی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: ۴۰ طرح و پروژه عمرانی در استان اردبیل شناسایی و در حال طرح در کمیسیون واگذاری و آگهی است.

شناسایی طرحهای عمرانی آماده واگذاری به بخش خصوصی

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هاشم مظفری با اشاره به تنظیم شدن 24 برنامه مربوط به اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: از این تعداد 5 برنامه از جمله جذب سرمایه‌گذاری خارجی، بهبود فضای کسب و کار، شناسایی قوانین مخل و مزاحم فضای کسب و کار، مولدسازی دارایی سازمانها و الکترونیکی کردن خزانه‌داری کل کشور برش استانی دارد.
 
وی افزود: این برشهای استانی به ادارات امور اقتصادی و دارایی استانها محول شده است که از اصلی‌ترین اهداف ما برای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری بوده و تلاش می‌کنیم تا در زمینه عملیاتی شدن آن گامهای اساسی را برداریم.
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس ارزیابی که توسط مرکز پژوهش مجلس انجام شده است، رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار در 6 ماهه نخست سال 95 به استان اردبیل اختصاص داده شده است و این امر در سایه تلاش همه دستگاههای اجرایی و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به دست آمده است.
 
مظفری با اشاره به اینکه در استان اردبیل مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی عزمی راسخ برای عمل به موضوع اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: 40 طرح عمرانی در استان اردبیل شناسایی و در حال طرح در کمیسیون واگذاری و آگهی است.
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل بیان کرد: اگر این روند به صورت مداوم پیشروی کند در فاینانس، جذب سرمایه‌گذار خارجی و واگذاری طرحهای عمرانی نیمه‌تمام به بخش خصوصی به نتیجه مطلوبی دست خواهیم یافت و به دنبال آن شاهد خروج استان از رکود و در نتیجه رونق و پیشرفت اقتصادی خواهیم بود.