سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

شناسایی بیش از 2 هزار محله به عنوان بافت فرسوده در کشور - خبر

 

 

شناسایی بیش از 2 هزار محله به عنوان بافت فرسوده در کشور

معاون دبیرخانه ستاد باز آفرینی شهری از شناسایی بیش از 2 هزار محله به عنوان بافت فرسوده در کشور خبر داد.

شناسایی بیش از 2 هزار محله به عنوان بافت فرسوده در کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منصور استادی، معاون دبیرخانه ستاد باز آفرینی شهری افزود: در سطح کشور 2 هزار و 700 محله به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده که در این محلات به تعداد 19 میلیون نفر زندگی می‌کنند که این یک معضل اساسی محسوب می‌شود و نیاز است در این زمینه تصمیمات اساسی اتخاذ شود تا بتوانیم به تمامی اهداف در ارتباط بااحیای بافت فرسوده شهری دست یابیم.

وی گفت: مهم‌ترین هدف ما حمایت از نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر در سطح کشور و بهبود وضعیت زندگی در مناطق محروم است که در این راستا از بافت‌های فرسوده به طور ویژه‌ای حمایت می‌شود.

معاون دبیرخانه ستاد باز آفرینی شهری گفت: برخورداری از حداقل امکانات شهری برای مناطق محروم بر اساس اسناد و تکالیفی که بر عهده ستاد بازآفرینی شهری گذشته موضوعی است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم در این زمینه شاهد خروجی‌های مناسبی باشیم.

استادی بیان کرد: در حال حاضر در 465 شهر در حدود 55 هزار هکتار بافت فرسوده و در 175 شهردر حدود 24 هزار هکتار و در 110 شهر در حدود 61 هزار هکتار بافت فرسوده شهری مشخص شده است که نیاز است در این زمینه مطالعات لازم انجام شود تا بتوانیم در ارتباط با توانمندسازی این حوزه‌ها انجام اقدامات لازم و قابل توجهی را مبنای کار خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: طبق سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته در حدود یک میلیون واحد به آمار سال 90 اضافه شده که این موضوع نشان از عدم توجه به مناطق محروم و مورد هدف ستاد بازآفرینی شهری است و باید این موضوع به طور همه‌جانبه مورد توجه واقع شود.