جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

شناسایی بیش از ۱۵۰۰ بافت ناکارآمد شهری در استان اردبیل - خبر

 

 

شناسایی بیش از ۱۵۰۰ بافت ناکارآمد شهری در استان اردبیل

رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بیش از هزار و ۵۰۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری و هزار و ۱۴۵ هکتار سکونتگاه غیررسمی در این استان وجود دارد.

شناسایی بیش از ۱۵۰۰ بافت ناکارآمد شهری در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان عبدالرحمن روحی، رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۳۰ درصد جمعیت استان اردبیل در محلات نا کارآمد زندگی می کنند و برای ساماندهی و بازسازی آنها در اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، بیله‌سوار، کوثر و گرمی به صورت کامل مطالعات بازآفرینی انجام شده و در خلخال و نمین در قالب مطالعات تکمیلی این برنامه در حال انجام است.

وی افزود: در مرکز استان برای احداث و نوسازی واحدهای شهری در سکونتگاه‌های غیررسمی ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات و برای ساکنان سایر شهرستان‌ها ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات از طریق بانک عامل پرداخت می شود.

رییس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: با در نظر گرفتن افق ۱۴۰۰ و همراهی همه دستگاه‌ها و متولیان محلات هدف را در گلمغان و ایران آباد اردبیل، دره حسنعلی و نوشین دره و ولایت مشگین‌شهر و محله زیرنهر تراب پارس‌آباد مد نظر قرار گرفته و طرح‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در این محلات در دست اجرا است.

روحی با اشاره به اجرای طرح جامع اقدام مشترک در محلات هدف افزود: این طرح در محلات هدف تعریف شده و کارگروهی نیز به منظور پیشگیری و جلوگیری از توسعه سکونتگاه‌ها با همکاری شهرداری و مراجع دادگستری ایجاد تا از توسعه ساخت و سازها و حاشیه‌نشینی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: اجرای طرح جامع اقدام مشترک در محلات هدف بازآفرینی شهری استان اردبیل باعث جلوگیری از توسعه بی رویه ساخت و سازها و حاشیه‌نشینی می شود.