جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

شناسایی بازار‌های خارجی برای محصولات تولیدی اردبیل ضروری است - خبر

 

 

شناسایی بازار‌های خارجی برای محصولات تولیدی اردبیل ضروری است

استاندار اردبیل گفت: شناسایی بازار‌های خارجی برای محصولات تولیدی استان اردبیل ضروری است.

شناسایی بازار‌های خارجی برای محصولات تولیدی اردبیل ضروری است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در دیدار رحیم ژرفی رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اردبیل افزود: فضای ایجاد شده برای افزایش تولیدات کشاورزی و صنعتی استان، شناسایی بازار‌های خارجی و ایجاد ارتباط با بازرگانان کشور‌های منطقه را برای محصولات صادراتی استان ضروری کرده است.

وی ظرفیت و توانمندی استان در تولید محصولات کشاورزی و صنعتی بی بدیل بوده و اجرای طرح‌های بزرگ آب و خاک در منطقه مغان و در نتیجه افزایش یک میلیون تنی این محصولات و گسترش صنایع تبدیلی فرصت‌های جدیدی برای توسعه استان فراهم کرده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: شرایط جدید می‌طلبد که از هم اکنون به فکر بازار‌های جدید بویژه در کشور‌های همسایه برای محصولات تولیدی استان بود و نقش وزارت امور خارجه در این زمینه بسیار اساسی است.

بهنام جو تاکید کرد که دستگاه‌های اجرایی استان و نمایندگی وزارت امور خارجه در استان باید در راستای توسعه صادرات و نیز همکاری‌های مشترک فرهنگی با کشور‌های همسایه با هم همکاری و تعامل داشته باشند.

رحیم ژرفی، رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اردبیل نیز در این دیدار بر گسترش تعامل و همکاری با دستگاه‌های اجرایی استان در راستای افزایش و تسهیل مراودات با کشور‌های خارجی بویژه کشور‌های همسایه تاکید کرد.

وی بیان کرد: فرصت‌های خوبی برای گسترش همکاری‌های استان با کشور‌های همسایه؛ به ویژه جمهوری آذربایجان، در بخش‌های گردشگری، اقتصادی، علمی و فرهنگی فراهم است و با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌توان در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی نیز اقدام‌های اساسی انجام داد.