جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

شمیم عصمت - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شمیم عصمت

شمیم عصمت


تهیه کننده : بهراد مرادپور

گوینده: ویدا فرزانه

نویسنده: بهراد مرادپور

گزارشگر: عزیز علیپور

صدابردار: بهراد مرداپور

حضرت معصومه( ع) دختر امام هفتم شیعیان و خواهر حضرت ثامن الحجج(ع) که به علت پاكي و طهارت نفس به او طاهره مي گفتند. در 28 سالگي و در روز دوازدهم ربيع الثاني سال 201 هجري قمري در قم به شهادت رسيد كه امروز بارگاه ملكوتي و مرقد مطهرش همچون خورشيدي در قلب شهرستان قم مي درخشد و همواره فيض بخش و نورافشان دلها و جانهاي تشنه معارف حقاني است.  در شان ایشان همین بس که در بخشی از زیارتنامه شان می گویم:

«السلام عليك ايتها الطاهرة الحميدة البرة الرشيدة التقية الرضية المرضية»: (سلام بر تو اي بانو پسنديده نيك سرشت، اي بانوي رشد يافته، پاك طينت، پاك روش، شايسته و پسنديده).

همزمان با سالروز وفات حضرت معصومه (س) رادیو اردبیل اقدام به تهیه برنامه شمیم عصمت به مدت 30 دقیقه و به زبان فارسی کرده است. در این برنامه به ویژگی های حضرت معصومه (س) توجه ویژه شده است. عالم بودن و کریمه بودن آن حضرت از جمله این ویژگی هاست.

در بخشی از برنامه نیز به دلایل سفر حضرت معصومه (س) به ایران و دلیل فوت ایشان در شهر قم، پرداخت شده است. قرب و مقام ایشان در کلام ائمه معصومین هم نشان از مقام والای آن حضرت است که بخشی از برنامه را به خود اختصاص داده است.

برای پیشبرد برنامه ، علاوه بر مطالب نوشتاری، از بحث کارشناسی و گزارش هم استفاده شده است.

سال تولید: 1395