سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شمار کرونایی‌ها در استان اردبیل به ۴۱۸ بیمار رسید/ با رعایت خانه‌نشینی و کاهش تردد سیر نزولی کرونا آغاز می‌شود - خبر

 

 

شمار کرونایی‌ها در استان اردبیل به ۴۱۸ بیمار رسید/ با رعایت خانه‌نشینی و کاهش تردد سیر نزولی کرونا آغاز می‌شود

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۰ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان اردبیل به ثبت رسیده و تعداد مبتلایان قطعی این بیماری ویروسی به ۴۱۸ بیمار افزایش یافته است.

شمار کرونایی‌ها در استان اردبیل به ۴۱۸ بیمار رسید/ با رعایت خانه‌نشینی و کاهش تردد سیر نزولی کرونا آغاز می‌شود

افشین فتحی اظهار کرد: در طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۰ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان اردبیل بر اساس نتایج آزمایشگاه ویروس‌شناسی استان به ثبت رسیده و تعداد مبتلایان قطعی این بیماری ویروسی به ۴۱۸ بیمار افزایش یافته است.

وی افزود: به دلیل کاهش ترخیص بیماران بهبود یافته، نسبت به روز گذشته افزایشی در تعداد بیماران بستری شده داریم و در حال حاضر ۳۵۳ بیمار در بخش ویژه کرونای بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و تحت درمان قرار دارند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: در حال حاضر روند کرونا در استان اردبیل ثابت بوده و در صورتی که خانه‌نشینی و کاهش تردد در استان رعایت شود در ۷ روز آینده سیر نزولی کرونا آغاز خواهد شد.

فتحی بیان کرد: متأسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ بیمار مبتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست دادند که در مجموع تاکنون ۶۹ بیمار قطعی کرونایی در استان اردبیل فوت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در طی دو روز اخیر متأسفانه قرنطینه خانگی در استان کمتر رعایت می‌شود که از هم‌استانی‌های عزیز تقاضا داریم صبور بوده و از خانه‌ها خارج نشوند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: باتوجه به وضعیت استان، تعطیلات فعلی باید حداقل تا آخر فروردین‌ماه ادامه داشته باشد تا به روند اوج‌ کرونا در استان بازنگشته و شاهد سیر نزولی باشیم.