جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

ششمین دوره مسابقات ملی دادرس در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

ششمین دوره مسابقات ملی دادرس در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل گفت: ششمین دوره مسابقات ملی دادرس با حضور ۸۰۰ نفر در اردبیل برگزار می‌شود

ششمین دوره مسابقات ملی دادرس در اردبیل برگزار می‌شود

ایرج آقایی اظهار کرد: ششمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) از امروز با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در محل مجتمع ورزشی منادیان صلح جمعیت هلال احمر استان به مدت ۴ روز برگزار می‌شود.

وی افزود: پیرو تفاهم‌نامه‌­ای که جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اداره کل آموزش و پرورش استان داشته دانش­ آموزان توسط مربیان جمعیت هلال احمر آموزش لازم را برای روزهای سخت و مواقع بحرانی دیده­‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل تصریح کرد: این مسابقات با شرکت بیش از ۸۰۰ نفر از خواهران و برادران که در روز اول و چهارم ۴۰۰ نفر از خواهران از شهرستان‌های اردبیل و هیر و در روز دوم و سوم با شرکت ۴۰۰ نفر از برادران برگزار خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل اظهار داشت: در این المپیاد 29 تیم 14 نفره برادران، 29 تیم 14 نفره خواهران شرکت کرده و در 9 آیتم پناهگیری و خروج ایمن - ارزیابی و کنترل علائم حیاتی - CPR - خونریزی، پانسمان و بانداژ - شکستگی و آتل بندی - حمل مصدوم - اطفاء حریق - اسکان اضطراری - تاریخچه، اصول و اهداف جمعیت  آموزش دیده و به رقابت خواهند پرداخت.

آقایی افزود: در این المپیاد یک تیم برتر خواهران و یک تیم برتر برادران انتخاب شده و تیم­‌های اول به عنوان تیم برتر شهرستان به مسابقات استانی که متعاقبا برگزار خواهد شد، اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی هدف از اجرای این طرح را آمادگی و ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی در برابر مخاطرات طبیعی مانند زمین لرزه، افزایش ایمنی، کاهش تلفات و خسارات ناشی از حوادث و بلایا، ارتقا فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی دانست و افزود: که با اجرای طرح ملی دادرس آمادگی لازم برای انجام واکنش­‌های صحیح و سریع در برابر حوادث و افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان در مقابله با حوادث افزایش می­‌یابد.