جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

شرکت 7 میلیون ‌دانش‌آموز در سطوح مختلف مسابقات قرآن کریم - خبر

 

 

شرکت 7 میلیون ‌دانش‌آموز در سطوح مختلف مسابقات قرآن کریم

۷ میلیون ‌دانش‌آموز از سراسر کشور مسابقات قرآن کریم از سطوح مختلف مدرسه، منطقه و استانی شرکت کردند .

شرکت 7 میلیون ‌دانش‌آموز در سطوح مختلف مسابقات قرآن کریم

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا مسیب‌راده مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در اردبیل اظهار داشت: سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور در بخش پژوهش امروز به میزبانی استان اردبیل شروع به کار کرد که دانش‌آموزان حاضر در این مسابقات در 5 رشته قرآنی با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 
وی افزود: 7 میلیون دانش‌آموز از سراسر کشور مسابقات قرآن کریم در سطوح مختلف مدرسه، منطقه و استانی و در دوره‌های مختلف قرآن کریم با یکدیگر رقابت کرده‌اند که هدف اصلی آن از برگزاری این مسابقات ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان در ارتباط با مباحث قرآنی است.
 
مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: در کنار برگزاری مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزان از جاذبه‌های سیاحتی، زیارتی و تفریحی استان اردبیل نیز بهره‌مند می‌شوند که به نوبه خود از تمامی دست‌اندرکاران و کسانی که برای میزبانی این مسابقات متحمل زحمت شده‌اند قدردانی می‌کنیم.
 
مسیب‌زاده تصریح کرد: سال بعد استان تهران و بعد از آن نیز استان زنجام میزبان مسابقات سراسری دانش‌آموزان قرآن کریم و نماز کشور خواهند بود و بعد از میزبانی استان زنجان نیز انتخاب میزبان برای 5 سال آینده این مسابقات در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.
 
وی بیان کرد: تمامی فعالیت‌های قرآنی با محوریت مدرسه برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود که سیاست آموزش و پرورش نیز ارتقای سطح علمی و مدارس و دانش‌آموزان در ارتباط با فعالیت‌های قرآنی هستند و برگزیدگان مسابقات دانش‌آموزان قرآن سراسر کشور در استان اردبیل نیز به مسابقات مختلفی که در طول سال در ارتباط با بخش‌های مختلف قرآن کریم برگزار خواهد شد اعزام می‌شوند.