جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

شرکت ۲۲۰ نفر در دوره‌های آموزشی صنایع دستی در اردبیل - خبر

 

 

شرکت ۲۲۰ نفر در دوره‌های آموزشی صنایع دستی در اردبیل

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۲۲۰ نفر در دوره‌های آموزشی صنایع دستی در اردبیل شرکت کرده و از آموزش‌های لازم در رشته‌های مختلف بهره‌مند شدند.

شرکت ۲۲۰ نفر در دوره‌های آموزشی صنایع دستی در اردبیل

محمدرضا شایقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل در بازدید از دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی در اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۲۰ نفر از علاقمندان در دوره‌های آموزشی رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در سطح شهرستان شرکت کرده و از آموزش‌های لازم برخوردار شدند.

او افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی و حضوری برگزار شد که کلاس‌های حضوری با رعایت تمامی موارد و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل با اشاره به رشته‌های مختلف آموزش صنایع‌دستی گفت: رشته‌های چرم‌دوزی، گلیم و ورنی، قلاب بافی، تراش سنگ، پیکرتراشی و نقاشی زیر لعاب از جمله رشته‌هایی بوده که برگزار و شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها از آموزش‌های لازم برخوردار شدند.

شایقی توسعه آموزش‌ها در حوزه صنایع‌دستی را زمینه‌ساز افزایش تولید و اشتغال در این بخش دانست و افزود: با توجه به شعار سال مبنی بر جهش تولید، توسعه آموزش و تولید در بخش صنایع‌دستی می‌تواند زمینه برای تحقق این شعار را فراهم آورد.

او از حمایت از فعالان در این بخش در سطح شهرستان خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا با پایان دوره‌های آموزشی و اخذ گواهینامه مهارتی با معرفی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات زمینه اشتغال و ورود صنعتگران به بازار کار را فراهم آوریم.