جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

شرکت چینی در بخش شیلات و کشاورزی بیله‌سوار سرمایه‌گذاری می‌کند - خبر

 

 

شرکت چینی در بخش شیلات و کشاورزی بیله‌سوار سرمایه‌گذاری می‌کند

فرماندار بیله‌سوار گفت: با توجه به همسایگی بیله‌سوار با کشور آذربایجان انتظار می‌رود میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این منطقه افزایش یابد.

شرکت چینی در بخش شیلات و کشاورزی بیله‌سوار سرمایه‌گذاری می‌کند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسن قبادی، فرماندار بیله‌سوار روز شنبه در حاشیه دیدار با سرمایه‌گذار چینی افزود: با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و لغو ویزای برای گردشگران چینی، تعداد آنها در ایران افزایش یافته و امیدواریم شاهد همکاری‌های موثرتری در زمینه های مختلف با سرمایه‌گذاران چینی باشیم.
 
او بیان کرد: این شهرستان به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌های کشاورزی و اقلیم مناسب دارای مزیت‌های خاص برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و شیلات است از جمله اینکه در زمینه تولید چندین محصول استراتژیک رتبه ممتاز استانی و کشوری را دارا می باشد.
 
او با بیان اینکه روابط ایران و چین در زمینه‌های اقتصادی و تجاری توسعه یافته است، اضافه کرد: حمایت لازم از سرمایه گذاری خارجی در این شهرستان انجام می شود.
 
قبادی به ظرفیت گمرک و پایانه مرزی در بیله‌سوار اشاره کرد و افزود: تسهیل سرمایه‌گذاری صادرات محور با وجود گمرک و پایانه مرزی در این شهرستان همواربوده و این شهرستان به دلیل مزیت های بالای اقتصادی مستعد سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه روابط با کشورهای گوناگون است.
 
فرماندار بیله سوار گفت: بزرگترین واحد پرورش ماهی گرمابی در شمال غرب کشور در زمینی به مساحت ۵۰هکتار در روستای گوردیگل بخش قشلاق دشت این شهرستان در حال انجام بوده و با با راه‌اندازی آن ۱۳۶تن ماهی گرمابی در این منطقه تولید خواهد شد.
 
ژائو تائو سرمایه‌گذار چینی که جهت همکاری در حوزه شیلات و کشاورزی به شهرستان بیله سوار سفر کرده است در این دیداربا فرماندار این شهرستان گفت: استان اردبیل و شهرستان بیله‌سوار مستعد سرمایه گذاری برای کشاورزی و شیلات بوده و ظرفیت‌ها برای همکاری کاملا فراهم است .