سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

شرکت های دانش بنیان می توانند باعث رشد و شکوفایی جوانان اردبیل شوند - خبر

 

 

شرکت های دانش بنیان می توانند باعث رشد و شکوفایی جوانان اردبیل شوند

استاندار اردبیل گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند در زمینه های مختلف باعث رشد و شکوفایی جوانان استان اردبیل شوند.

شرکت های دانش بنیان می توانند باعث رشد و شکوفایی جوانان اردبیل شوند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در مراسم افتتاح خط تولید واحد فناور دانش بنیان در اردبیل افزود: این شرکت ها می توانند در زمینه های مختلف باعث رشد و شکوفایی جوانان استان شوند.

وی با اشاره به مشکل بیکاری به عنوان مهمترین دغدغه جوانان گفت: باید برای رفع این مشکل و توسعه اشتغالزایی از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان بهره گرفت.

استاندار اردبیل یکی از این ظرفیت ها را شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و یادآور شد: باید از امکانات استانی و ملی جهت رشد و توسعه موضوعات دانش بنیان بهره بگیریم.

بهنام جو ورود مراکز دانشگاهی برای توسعه و رشد شرکت های دانش بنیان و بالطبع ایجاد اشتغال برای جوانان را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: باید دانشگاه ها در اجرای طرح های دانش بنیان و ایجاد اشتغال برای جوانان تلاش و برنامه ریزی کنند.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد ۲۰ هزار شغل در اردبیل تصریح کرد: امسال ایجاد این تعداد شغل برای دستگاه های دولتی استان ابلاغ و تاکید شده که در این راستا از تمام ظرفیت ها استفاده شود.

بهنام جو افزایش همکاری بین مراکز دانشگاهی و سازمان ورزش و جوانان را مورد تاکید قرار داد و افزود: این همکاری و همراهی در دستیابی به اهداف و حل مشکل جوانان و ایجاد اشتغال کمک خواهد کرد.