جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

شرکت عرضه ذرت دامی در پارس‌آباد ۲ میلیارد ریال جریمه شد - خبر

 

 

شرکت عرضه ذرت دامی در پارس‌آباد ۲ میلیارد ریال جریمه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از جریمه ۲ میلیارد ریالی مدیر یک شرکت به دلیل عرضه خارج از شبکه ذرت دامی در شهرستان پارس‌آباد خبر داد.

شرکت عرضه ذرت دامی در پارس‌آباد ۲ میلیارد ریال جریمه شد
علی رحیمی‌آذر روز شنبه گفت: با شکایت مردمی و گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت در مورد عرضه خارج از شبکه از سوی یک شرکت توزیعی در شهرستان پارس‌آباد پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد.
 
وی افزود: با بررسی‌ها مشخص شد این شرکت مقدار ۱۴۰ هزار کیلوگرم ذرت به ارزش یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال را به جای توزیع در بین دامداران منطقه، به صورت آزاد و خارج از شبکه عرضه کرده است.
 
وی اظهارداشت: با ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی موضوع به قید فوریت مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع اتهام انتسابی محرز و این شرکت متخلف شناخته شد. 
 
او  بیان کرد: با توجه به محتویات پرونده و آخرین دفاع و سایر شواهد و قراین اتهام انتسابی محرز تشخیص و شعبه مدیر این شرکت را به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال جزای نقدی به دلیل عرضه خارج از شبکه توزیع در حق دولت و الزام به عرضه در شبکه توزیع محکوم کرد.
 
وی  گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
 
رحیمی‌آذر افزود: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.
 
وی اظهارداشت: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.