سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

شرکت بیش از ۱۵ هزار نفر در دوره‌های آموزشی هلال احمر اردبیل - خبر

 

 

شرکت بیش از ۱۵ هزار نفر در دوره‌های آموزشی هلال احمر اردبیل

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای ۱۵ هزار و ۲۰۲ نفر در نیمه اول امسال خبر داد.

شرکت بیش از ۱۵ هزار نفر در دوره‌های آموزشی هلال احمر اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رامین معبودی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: ۱۴ هزار و ۱۸۰ نفر از این تعداد فراگیر بوده اند و ۶۵۹ نفر در دوره‌های ضمن خدمت و ۳۶۳ نفر در دوره‌های آموزش تخصصی شرکت کرده اند.

او با بیان اینکه ۳۵۲ دوره برای فراگیران در این مدت برگزار شده است، تصریح کرد: این دوره‌ها شامل ۶ بخش کمک‌های اولیه ۲۲ ساعته حضوری، کمک‌های اولیه ۱۵ ساعته نیمه حضوری، آموزش حضوری آمادگی در برابر مخاطرات، دوره آموزش مهارت‌های پایه داوطلبی ۴۰ ساعته، برنامه‌های آگاه سازی و اطلاع رسانی آموزش همگانی و آموزش همگانی در مناسبت‌های مذهبی و خاص بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: برای آموزش کارکنان دولت هم به ادارات استان طی نامه‌ای برای برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی اعلام آمادگی کرده ایم که تاکنون برای بیش از ۲۶ اداره در شهرستان‌های مختلف استان این دوره‌ها را برگزار کرده ایم.

معبودی به برگزاری ۵ دوره آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان جمعیت هلال احمر استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: همکاری در برگزاری دوره مدیریت بحران، نحوه برگزاری اردو، مهارت‌های پایه داوطلبی، تمرین آمادگی در شرایط اضطراری و تخلیه اضطراری و انتقال مصدومان و قربانیان حادثه این ۵ دوره را تشکیل می‌دادند که در مجموع ۶۵۹ نفر در این دوره‌ها حضور یافته اند.

او با بیان اینکه در ۶ ماهه اول امسال ۱۸ دوره تخصصی هم توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل برگزار شده است، اضافه کرد: ۷ دوره عمومی امداد، ۶ دوره عمومی نجات، ۳ دوره تخصصی حوادث جاده‌ای و ۲ دوره تخصصی مراقبت‌های پیش بیمارستانی برگزار شده است که در مجموع ۳۶۳ نفر در این دوره‌ها شرکت کرده اند.