جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه محقق اردبیلی ۵۰ درصد افزایش یافت - خبر

 

 

شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه محقق اردبیلی ۵۰ درصد افزایش یافت

رییس دانشگاه محقق اردبیلی از افزایش ۵۰ درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نسبت به سال گذشته خبر داد.

شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه محقق اردبیلی ۵۰ درصد افزایش یافت

دکتر عزیز حبیبی اظهارداشت: شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه محقق اردبیلی در حوزه‌های برق و الکترونیک، فوتونیک، مخابرات و سیستم‌ های خودکار، فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی، دارو و فرآورده‌ های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان (سنتتیک، گیاهی - طبیعی سلولی و مهندسی بافت و بیوتکنولوژی)، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای فعال بوده و که نوپا می‌باشند.

وی افزود: دانشگاه برای ورود موثر به حیطه عملکردی دانشگاه‌های نسل چهارم با هدف توسعه اقتصاد دانش‌محور تلاش می‌کند.
او گفت: شیوه‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی تاسیس شده توسط اعضای هیات علمی در دستور کار هیات امنای دانشگاه قرار گرفته که امید می‌رود با تصویب این شیوه‌نامه و ورود اعضای هیات علمی دانشگاه به جریان فناوری دانش‌بنیان، دستاوردهای ارزشمندی در حوزه اقتصاد مبتنی بر دانش و افزایش اشتغال جوانان به دست آید.

حبیبی تشریح کرد: علاوه بر اینکه این دانشگاه با ارائه خدمات حمایتی نظیر تخصیص تسهیلات کم‌بهره، فضای کاری و خدمات مشاوره‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند، دولت نیز ارزش ویژه‌ای برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان قائل است.

رییس دانشگاه محقق اردبیلی افزود: برای شناسایی و توانمندسازی دانشجویان خلاق و نوآور و فراهم کردن شرایط ایده‌پردازی و تجاری‌سازی ایده‌ها و دستاوردهای آنها و تکمیل زنجیره فناوری و راه ‌اندازی کسب ‌و کارهای دانش‌بنیان، در کنار مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه که قدمت ۱۳ ساله در حمایت از فناوران دارد، مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در شرف تاسیس است که با راه‌اندازی آن جهش مناسبی در توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش در استان اردبیل رقم خواهد خورد.