جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

شرکت‌های دانش‌بنیان اردبیل در اولویت حمایت مالی قرار گرفتند - خبر

 

 

شرکت‌های دانش‌بنیان اردبیل در اولویت حمایت مالی قرار گرفتند

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان این استان که با محوریت پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند، در اولویت حمایت تسهیلات مالی قرار دارند.

شرکت‌های دانش‌بنیان اردبیل در اولویت حمایت مالی قرار گرفتند

داود شایقی افزود: ۲۹ شرکت دانش‌بنیان استان در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند که تلاش می‌ شود با راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری از این مجموعه‌های اشتغالزا و کارآفرین حمایت جدی شود.

وی بیان‌کرد: جوانان خلاق و نوآور استان در این مجموعه گردهم آمدند تا در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان، هسته‌ها و واحدهای فناور به چرخه تولید استان کمک کنند که با شیوع کرونا تولید محصولات بهداشتی، پزشکی و بیمارستانی در اولویت قرار گرفته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سامانه تشخیص بیماری کووید ۱۹، تب‌سنج لیزری و همچنین چندین واحد تجاری‌سازی شده در شهرک‌های صنعتی استان نظیر تولید ماسک اعم از N۹۵ و جراحی، شیلد محافظ صورت و لباس محافظ پرستاران و پزشکان به همراه واحد تولیدی پاوربانک از جمله فناورهای جدید استان است که مقرر است از طریق صندوق به این واحدها منابع و تسهیلات مورد نیاز پرداخت شود.

شایقی افزود: همچنین کمبود فضا در پارک علم و فناوری با خرید ساختمان جدید برطرف می‌شود و مدیریت و برنامه‌ریزی بخشی از منبع مالی آن را تامین می‌کند.