سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

شروع به کار اصناف مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت - خبر

 

 

شروع به کار اصناف مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت

کسب و کارهای کم خطر با ثبت نام و اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا از فردا می توانند به فعالیت بپردازند.

شروع به کار اصناف مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صادقی  رئیس سازمان صنعت , معدن و تجارت استان اردبیل گفت:  بر  اساس بخشنامه ای که اتاق اصناف کشور برای سازمان صمت کشور ارسال کرده صنوف به دو دسته کم خطر و پرخطر تقسیم بندی شده  و11 صنف پر خطر هستند و فعالیتشان همچنان ممنوع است.
 
وی افزود:  صنوف کم خطر نیز موظف هستند در سامانه ای که وزارت بهداشت مشخص کرده به آدرس Salamat.gov.ir ثبت نام کرده و بر مبنای مقتضیات هر صنف پروتکل های بهداشتی مشخص شده را رعایت کنند.
 
رئیس سازمان صنعت , معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد:  بازرسان سازمان صنعت و معدن ، مرکز بهداشت ، تعزیرات و نیروی انتظامی از فردا بر صنوف کم خطری که باز خواهند بود نظارت کرده و  در صورت عدم ثبت نام و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمپ خواهند شد.
 
صادقی اعلام کرد براساس اعلام وزارت بهداشت فعالیت‌های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، رستوران‌ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه‌خانه‌ها، طباخی،چایخانه‌ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل‌ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی، سینماها  می‌باشند که اجازه فعالیت ندارند.
 
 پاساژ ها ، مجتمع های تجاری و بازارهای مسقف نیز به لحاظ تجمع جمعیت از جمله اماکن های پرخطر می باشند که فعالیتشان ممنوع می باشد.
 
همچنین کلیه دستورالعمل های بهداشتی اصناف در درگاه اطلاع‌رسانیmarkazsalamat.behdasht.gov.ir بارگذاری شده است.