سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شبکه آب شرب سالم برای ۱۵۰۰ خانوار عشایر اردبیلی فراهم می‌شود - خبر

 

 

شبکه آب شرب سالم برای ۱۵۰۰ خانوار عشایر اردبیلی فراهم می‌شود

مدیرکل عمران وامور زیر بنایی سازمان امور عشایری کشور گفت: شبکه آب شرب سالم برای ۱۵۰۰ خانوار عشایر اردبیلی فراهم می‌شود.

شبکه آب شرب سالم برای ۱۵۰۰ خانوار عشایر اردبیلی فراهم می‌شود
مجید علیپور  صبح امروز در بازدید از پروژ‌ه‌های تأمین آب شرب پایدار عشایر اردبیل اظهار داشت: در راستای تأمین آب شرب عشایر و نیاز به فراهم‌سازی آب برای آنان درصدد اجرای برنامه‌های اساسی هستیم.
 
وی با اشاره به این که 50 میلیارد تومان در دو سال گذشته برای 5 پروژه بزرگ آب شرب عشایر در استان در نظر گرفته شده است بیان کرد: با راه‌اندازی این پروژه‌ها یک هزار و 500 خانوار عشایر از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند که این موضوع به عنوان اولویت اساسی حائز اهمیت است.
 
مدیرکل عمران و امور زیر بنایی سازمان امور عشایری کشور بیان کرد: در راستای اهمیت به توسعه اشتغال و رفع دغدغه‌های عشایر استان تاکنون برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یافته و درصدد هستیم عشایر استان را ساماندهی کرده و به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.
 
علیپور تصریح کرد: از اهم مواردی که در دستور کار داریم اهمیت به جلوگیری از مهاجرت عشایر به شهرها است چرا که این مسئله سبب کاهش تولیدات کشاورزی و دامپروری و صنایع دستی می‌شود و اگر به این مسئله اهمیت داده نشود بدون شک نتایج خوبی نخواهد داشت.
 
وی اظهار کرد: جدیت و تلاش بر این است که وضعیت راه عشایر و نیز مشکل آب شرب سالم و آشامیدنی قشر زحمتکش عشایر استان هر چه  سریع‌تر برطرف شود و بتوانیم در راستای ارائه خدمات مطلوب به آنان پیشگام باشیم.