رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

شبهای قدر - خبر

 

 

شبهای قدر

امشب مومنان به پیشواز اولین شب از شب های احیا می روند تا مبادا فرصت طلایی شب قدر را از دست بدهند.

 

شبهای قدر شبهای قدر شبهای قدر شبهای قدر

 

شب قدر شبی است که مقدرات عالم در آن رقم خواهدخورد وآن قدر بزرگ است که خداوند رحمان و رحیم در توصیف شأن آن یک سوره نازل کرده و فرموده است که این شب بهتر از هزار ماه است،

در این شب درهای رحمت الهی به روی انسان باز شده است و ثواب هر عمل ارزشمندی ، در کارنامه اعمال انسان برابر با هزار ماه حساب خواهدشد.

شب قدر، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نام گرفته است زیرا در این شب، ملائک مقرب الهی از آسمان به زمین می آیند تا شاهد عروج مقام معنوی انسان های مومن باشند. در این شب عزیز است که، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود.

شب های قدر بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدیها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم. نیکو و شایسته است با صدقات بی ریا قدمی در جهت آبادانی خانه آخرت برداریم و با اعمال نیک و خیر، ثواب بیکران ببریم.

این شب ها برای مسلمانان، یادآور شخصیت بزرگی همچون امیرمؤمنان، علی بن ابی طالب( علیه السلام) است؛ همان مردی که بار امانت نبوی را بر دوش کشید و با صبر مثال زدنی و توصیف ناشدنی اش کاروان دین را هدایت کرد؛ صبری که خود، آن را به تیغ در گلو و خار در چشم می خواند. در این لحظه ها و ثانیه ها به یاد بزرگمردی همچون علی(ع) بودن چقدر خواستنی ست!

امشب را دریابیم و برای هم و همه دعا کنیم.

امشب زمین نورباران می شود و فرصت بهره مندی از رحمت بیکران الهی برای همه فراهم می شود. مبادا که با غفلت ، برترین شبهای عمرمان و بهترین فرصت های بهره مندی از رحمت بیکران الهی را از دست بدهیم.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل