جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی - خبر

 

 

شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی

شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش دفتر و روابط عمومی مرکزاردبیل، رسول حاجی‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی برگزاری مسابقات قرآن کریم در اردبیل اظهار داشت: ثبت نام «شانزدهمین دوره مسابقات و اولین جشنواره علمی ، فرهنگی وهنری قرآن وعترت رسانه ملی» ازطریق پرونده شخصی همکاران از بیستم تیرماه آغاز شد.

 
وی بیان کرد: در این دوره از مسابقات علاوه بر رشته‌های حفظ یک و دو جزء، ترتیل ، قرائت ، اذان ، روخوانی و  روا نخوانی ، مسابقات کتبی تفسیر قرآن کریم و معارف اهل بیت(ع) نخستین جشنواره علمی، فرهنگی و هنری کارکنان رسانه ملی در رشته‌های، خوشنویسی، عکاسی ، نماهنگ ، شعر وداستان کوتاه ، فضای مجازی و پژوهش های قرآنی برگزار می‌شود.
 
دبیر شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی  مرکز اردبیل با قدردانی از  حمایت های مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل  افزود: در این دوره از مسابقات قرآن نیز باید با همت و تلاش همه همکاران بتوانیم به وظیفه ذاتی خود در قبال قرآن عمل کنیم.
 
وی  با اشاره به اینکه اعتقاد ما به برگزاری مسابقات قرآن تنها برگزاری نیست بلکه ترویج فرهنگ قرآنی است، اظهار کرد: مسابقات روزی شروع و روزی دیگر به اتمام می‌رسد ما باید روزها و سال‌های پس از مسابقات برنامه داشته باشیم تا به هدف خود که ارتقای فرهنگ قرآنی است دست یابیم . قرآن کتاب زندگی و انسان‌سازی است، روش‌های زندگی و آموزه‌های دینی در قرآن بیان شده است اما متاسفانه آن‌چنان که باید و شاید به آن پرداخته نشده است.
 
دبیرقرآن و عترت رسانه مرکز اردبیل بیان کرد: همکاران شاغل و بازنشسته  می‌توانند با مراجعه به  سایت http://farhangipr.irib.ir/ یا پرونده شخصی (https://egov.officeirib.ir/Login.aspx?ReturnUrl=%2fdefault.aspx) علاوه بر ثبت نام خود و اعضای خانواده ، از آئین نامه‌ها ، موضوعات و منابع این مسابقه آگاهی یابند ثبت نام این مسابقات تا 4 مردادماه ادامه خواهد داشت .
 
حاجی‌زاده گفت: اهمیت و جایگاه قرآن بر کسی پوشیده نیست، چرا که این کتاب، کتاب انتخاب مسیر زندگی انسان و هدایت بشریت است بنابراین لازم است خادمین قرآن در این مسیر تلاش بیشتری کنند و از تمامی ظرفیت‌ها و ساز و کارهای موجود استفاده کرده و برنامه‌ریزی داشته باشند.
 
وی با اشاره به موضوع آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی در نتیجه فاصله گرفتن از قرآن این نسخه شفابخش توسعه یافته که در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است تا مسئولان در تبیین و ترویج قرآن از تمامی ظرفیت‌های موجود در این راستا استفاده کنند.
 
مسئول دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل افزود: از اول تیرماه هماهنگی‌های لازم در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزش با حضور اساتید برجسته  قرآنی به عنوان استاد مشاور برای رفع ایرادات شرکت‌کنندگان در محل نمازخانه صدا و سیما انجام شده  و در حال حاضر همکاران دکور معاونت سیما در حال آماده سازی فضای مناسب در استودیوی سیما هستند. 
 
حاجی‌زاده اظهار کرد: هدف ما از ترویج فرهنگ قرآنی، ارزش‌های اسلام ناب محمدی(ص) و اعتقادی است و همه تلاش می‌کنیم تا به این اهداف جامه عمل بپوشانیم.