جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان استان اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان استان اردبیل آغاز شد

مرحله استانی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی استان اردبیل با شرکت یک‌هزار نفر از دانش‌آموزان این استان آغاز شد.

سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان استان اردبیل آغاز شد
معاون پرورش و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام‌کرد: در این دوره از مسابقات که در ۱۴ رشته پسران و ۱۲ رشته دختران و برای دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه به صورت غیرحضوری در حال برگزاری است، شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت قرآن، ترتیل قرآن، تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان و مداحی به رقابت می‌پردازند.
 
سیدحسن خلیلی موسوی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا بیان کرد: آزمون این دوره از مسابقات در ۲ بخش آوایی شامل قرائت قرآن، ترتیل قرآن، اذان و مداحی و پژوهشی شامل تفسیر، صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه به صورت کنفرانس در حال برگزاری است.
 
وی افزود: در مرحله استانی دوره از مسابقات که به علت شیوع بیکاری کرونا به صورت غیرحضوری و از طریق پیام رسان ایتا برگزار می‌شود، دانش‌آموزان شرکت کننده فیلم و ویدئوهای ثبت شده خود را در زمان مقرر هفت تا ۱۰ دقیقه و حداکثر ۵۰ مگابایت در پیام‌رسان ایتا بارگزاری می‌کنند.
 
معاون پرورش و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین گفت: داوران این دوره از مسابقات نیز پس از دانلود مستندات ارائه شده توسط شرکت کنندگان، به بررسی و داوری آثار رسیده می‌پردازند.
 
وی با اشاره به ادامه و پایان مرحله داوری این مسابقات تا یک ماه آینده گفت: راه‌یافتگان به مرحله کشوری این دوره از مسابقات تا یک ماه آینده اعلام و معرفی خواهند شد.
 
خلیلی موسوی با بیان این که مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‎ای، استانی و کشوری برگزار می شود، اضافه‌کرد: این مسابقات از اول سال تحصیلی آغاز شده و تاکنون مراحل آموزشگاهی و منطقه‌ای آن در استان اردبیل به اجرا درآمده و مرحله استانی آن نیز آغاز شده است.