جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

سیل و توفان ۸۶۳ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خلخال خسارت زد - خبر

 

 

سیل و توفان ۸۶۳ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خلخال خسارت زد

مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: در اثر وقوع حوادث قهری همچون بارش برف، باران ،تگرگ ، وقوع توفان و جاری شدن سیل در سال جاری بیش از ۸۶۳ میلیارد ریال به محصولات کشاورزی و باغی این شهرستان خسارت وارد شد.

سیل و توفان ۸۶۳ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خلخال خسارت زد

بهبود علیزاده  افزود: بارندگی ، تگرگ و وقوع توفان و سیل هفته جاری نیز ۳۳ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی و باغی این شهرستان وارد کرد.

وی اظهارداشت: این خسارت‌ها شامل از بین رفتن محصولات سردرختی باغ‌های میوه همچون گردو و سیب و همچنین گندم و صیفی‌جات در مزارع کشاورزی است که با اعزام کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی به مناطق سیل‌زده و آسیب‌دیده از توفان و سیل برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در جریان بارندگی شدید باران و جاری شدن سیل در مردادماه امسال نیز باغ‌های میوه بخش خورش‌رستم خلخال آسیب دیده و بیش از هشت میلیارد ریال خسارت از جانب حوادث قهری به باغداران این بخش وارد شد، گفت: بیشترین خسارات وارده از جانب تگرگ و وقوع توفان و سیل روز شنبه هفته جاری متوجه بخش کشاورزی و باغی بخش مرکزی این شهرستان شد.

وی با اشاره به اینکه سیل ناشی از طغیان رودخانه‌ها بخش وسیعی از مزارع کشاورزی را زیرآب برده است، افزود: سیلاب حاصل از باران و تگرگ علاوه بر تخریب بندهای انحرافی آب کشاورزی وارد کانال‌ها و نهرهای هدایت آب مزارع و باغ‌های میوه شده و این کانال‌ها را مسدود کرده است.