رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

سیل به روستاهای شهرستان کوثر خسارت وارد کرد - خبر

 

 

سیل به روستاهای شهرستان کوثر خسارت وارد کرد

به دنبال بارش باران، تگرگ و جاری شدن سیل به برخی از روستاهای شهرستان کوثر و زیرساخت های روستایی در این منطقه خسارت وارد شد.

سیل به روستاهای شهرستان کوثر خسارت وارد کرد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وحید کنعانی در جریان بازدید از برخی روستاهای خسارت دیده بر اثر بارش باران و تگرگ و جاری شدن سیل اظهار داشت: بارش شدید باران، باعث جاری شدن سیل و آسیب به محصولات زراعی و جالیزی و تلف شدن تعدادی دام سبک در روستاهای شهرستان کوثر شد. 
 
وی با اشاره به میزان خسارت وارد آمده به برخی از اراضی، زیرساخت های روستایی و خانه‌های کم‌دوام در این منطقه افزود: بارش باران، تگرگ و سیل باعث وارد شدن خسارت به بیش از 20 هکتار از محصولات جالیزی مثل لوبیا و گوجه فرنگی در روستاهای سعیدآباد، سکرآباد و میکائیل آباد از توابع بخش مرکزی کوثر شده است.
 
فرماندار شهرستان کوثر با بیان اینکه سیل همچنین باعث تلف شدن 4 رأس دام سبک و وارد شدن آب به داخل تعدادی از خانه‌ها در روستای سعیدآباد شده است، تصریح کرد: خوشبختانه در جریان این سیل هیچ گونه خسارت جانی به ما گزارش نشده است و میزان خسارت ناچیزی صرفا به اراضی کشاورزی، برخی زیرساخت های روستایی در روستاهای توابع کوثر و نیز برخی خانه‌های کم دوام در این منطقه وارد آمده است.
 
به گفته کنعانی هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت وارد آمده در پی جاری شدن سیل در شهرستان کوثر و روستاهای اطراف در دست نیست و بعد از برآورد کردن میزان خسارات این مهم اطلاع‌رسانی خواهد شد.