جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

سیل به تاسیسات زیربنایی خلخال خسارت زد - خبر

 

 

سیل به تاسیسات زیربنایی خلخال خسارت زد

بارش شدید باران و تگرگ در دومین روز از آخرین ماه فصل تابستان در خلخال موجب آبگرفتگی معابر عمومی و راه افتادن سیلاب در خیابان‌های این شهر شده و خساراتی را به واحدهای مسکونی ، تجاری و تاسیسات زیربنایی شهرداری وارد کرد.

سیل به تاسیسات زیربنایی خلخال خسارت زد

رییس اداره هواشناسی خلخال گفت: بارش رگباری و تند باران همراه با رعد و برق شدید موجب وحشت شهروندان خلخال شده و در مدت ۱۰ دقیقه بیش از ۲۳ میلیمتر باران و تگرگ در این شهر بارید.

فرامرز فرض‌الله‌پور افزود: بارش‌های تند و رگباری عصر امروز در این شهر موجب آبگرفتگی سطح وسیعی از معابر عمومی این شهر و نیز راه افتادن سیل در رودخانه‌های عبوری از شهر خلخال شد.

او با بیان اینکه بارش این حجم از باران در مدت زمان کوتاه و در دومین روز از سومین ماه  از فصل تابستان در نوع خود کم‌سابقه است، اظهارداشت: میزان بارندگی متفاوت بوده و بر اساس گزارش‌های دریافتی  از ایستگاه‌های باران‌سنجی خلخال در برخی از ایستگاه‌ها میزان بارش بیش از بارش سطح شهر بوده است.

وی همچنین با اشاره به ادامه ناپایداری هوا و بارندگی‌های رگباری و پراکنده باران همراه با رعد و برق در ۲ روز آینده به مردم بویژه دامداران و کشاورزان منطقه توصیه کرد از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل آب‌های روان و همچنین دره‌های طبیعی پرهیز کنند.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال هم با اشاره به بارش باران سیل‌آسای عصر امروز در شهر و مناطق مختلف تابعه این شهرستان گفت: میزان خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی شهرداری ،راه‌های ارتباطی  ،مزارع کشاورزی و باغ‌های میوه توسط کارشناسان مدیریت بحران برآورد و اعلام خواهد شد.