جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

سیستم روشنایی در مناطق مه‌گیر و حادثه‌ساز اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

سیستم روشنایی در مناطق مه‌گیر و حادثه‌ساز اردبیل اجرا می‌شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: طرح‌های ایجاد سامانه روشنایی در مناطق مه‌گیر و حادثه‌ساز جاده‌های استان اردبیل اجرا می‌شود.

سیستم روشنایی در مناطق مه‌گیر و حادثه‌ساز اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی صبحی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: اجرای طرح‌های ایجاد سامانه روشنایی در مناطق مه‌گیر و حادثه‌ساز جاده‌های استان اردبیل جز برنامه‌های اولویت‌دار معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.
 
او تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰ کیلومتر سامانه روشنایی در جاده اردبیل - پلیس راه خلخال که جزو نقاط مه‌گیر استان می‌باشد در حال اجرا بوده و سه کیلومتر آن تا دهه فجر امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
 
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه ایجاد سامانه روشنایی در ۱۳ کیلومتر از گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم از سال‌ها پیش اجرا، ولی بدلیل عدم انجام تعهدات لازم از سوی پیمانکار مجری طرح چراغ‌های نصب شده در این مسیر روشن نیست، گفت: با خلع ید پیمانکار قبلی و بکارگیری پیمانکار جدید این پروژه را در سال آتی تکمیل می‌کنیم.
 
صبحی بیان کرد: در راستای اجرای طرح‌های بهسازی، حذف نقاط حادثه‌خیز و اجرای سامانه روشنایی تقاطع‌ها در راه‌های جنوب استان اردبیل در سال‌جاری بیش از ۳۰ کیلومتر از جاده خلخال - کوثر بهسازی و تامین روشنایی شده و در آینده نیز این طرح ادامه خواهد داشت.
 
او همچنین گفت: هر سال عملیات اجرایی پروژه‌های خط‌کشی، ایمن‌سازی، نگهداری، لکه‌گیری و روکش آسفالت تمام زمینه جاده‌های استان بر اساس وظیفه سازمانی محوله به این معاونت انجام می‌شود و امسال نیز اعتبارات مناسبی برای اجرای کار‌های یاد شده از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هزینه شده است.
 
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیـل در سال‌جاری اقدام به لکه‌گیری و تجدید خط‌کشی ۳۰ کیلومتر از جاده قدیم خلخال ـ گیوی کرده و هم‌چنین در طول مسیر و در ۶ تقاطع روشنایی اجرا کرده است.