سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سکونتگاه‌های غیررسمی اردبیل ساماندهی می‌شود - خبر

 

 

سکونتگاه‌های غیررسمی اردبیل ساماندهی می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی ایران گفت: سکونتگاه‌های غیررسمی در استان اردبیل ساماندهی شده و مشکلات آنها رفع خواهد شد.

سکونتگاه‌های غیررسمی اردبیل ساماندهی می‌شود

عبوری  اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی را در دستور کار قرار داده و تلاش بر این است تا در این ساماندهی برمبنای طرح تفصیلی و بازنگری‌هایی که انجام می‌شود، ساکنان این مناطق از زیرساخت‌های خدماتی به ویژه آب، برق و گاز استفاده کنند.

وی با بیان اینکه به سرعت سکونتگاه غیررسمی شکل گرفته در عدالت‌آباد اردبیل مورد ساماندهی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این خواهد بود تا نسبت به احیای این سکونتگاه‌ها و همچنین ساماندهی آنها به شکل درست و اصولی عمل کنیم که قطعا در این زمینه شهرداری‌ها می‌توانند یاریگر ما باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی ایران با اشاره به اینکه در سفر به استان اردبیل از چندین منطقه حاشیه شهر و سکونتگاه‌های غیررسمی بازدید کرده و در جریان طرح‌های اجرایی با هدف توانمندسازی مناطق قرار گرفتیم، تصریح کرد: ما هیچ مشکلی را در پرداخت تسهیلات کم بهره در این حوزه نداریم و امیدواریم ساکنان این مناطق با استفاده از تسهیلات و منابع مورد نظر بتوانند ساخت و سازهای خود را انجام دهند.

عبوری گفت: تسهیلات 50 میلیون تومانی با 9 درصد سود و 40 میلیون تومانی با 4 درصد سود برای هر واحد در نظر گرفته شده و در مجموع 140 میلیون تومان تسهیلات بلندمدت برای بازسازی این مناطق انجام می‌شود.