جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

سپاه تهدید جنگ نرم دشمن را نادیده نگرفته است - خبر

 

 

سپاه تهدید جنگ نرم دشمن را نادیده نگرفته است

فرمانده سپاه اردبیل گفت: سپاه به عنوان یک مجموعه فرهنگی با تدارک برنامه‌های مختلف در این حوزه سعی کرده تا به مقابله با تهدیدهای جنگ نرم دشمن بپردازد و هرگز از این تحرک خبیث دشمن غفلت نکرده است.

سپاه تهدید جنگ نرم دشمن را نادیده نگرفته است

شکرالله عبدی عصر امروز در مراسم آغازین طرح جوانه‌های صالحین که در سالن ولایت سپاه اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در قالب این طرح تابستانی با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شاهد مشارکت 126 پایگاه مقاومت بسیج در سطح شهرستان اردبیل هستیم.

وی تصریح کرد: این طرح از آغازین روز ماه مبارک رمضان شروع شده و تا پایان فصل تابستان در قالب پایگاه‌های متعدد با برنامه‌های مختلف زمینه رشد علمی، فرهنگی و اعتقادی جوانان را فراهم می‌آورد.

فرمانده سپاه اردبیل تنوع برنامه‌های ارائه شده در قالب این طرح را از فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی گرفته تا مهارت‌آموزی‌ها، فعالیت‌های جهادی و حوزه ورزشی یادآور شد و گفت: مهمترین هدف سپاه از اجرای این طرح در کنار کاهش تولید آسیب‌ها، افزایش ضریب امنیت روانی و روحی جوانان و نوجوانانی است که مشتاق و علاقمند به‌حضور در عرصه‌های مختلف و فعالیت‌های فراگیر هستند.

عبدی با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگر به تقویت مؤلفه‌های فرهنگی در نظام تربیتی و غنی‌سازی اوقات فراغت نیازمند هستیم چرا که دشمن بیشترین سرمایه‌گذاری خود را در این حوزه انجام داده است، افزود: به‌نظر می‌رسد در قالب این حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها بتوان در ایام تابستان و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از توانمندی آنها برای تقویت برنامه‌های تربیتی، فرهنگی و اجتماعی بیش از گذشته استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: امروز دشمنان ما با حیله‌ها و حربه‌های فرهنگی و ضداعتقادی در کمین نسل آینده ما هستند تا به نحوی زمینه انحراف آنها را فراهم کنند که اگر به هوش نباشیم این حرکت‌ها می‌تواند آسیب واقعی را به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدی اضافه کرد:‌ در کنار نهادهای فرهنگی و آموزشی این خود خانواده‌ها هستند که باید بستر لازم را برای تقویت مؤلفه‌های تربیتی و دینی با محوریت مسائل اعتقادی و شرعی فراهم آورند تا نسل آینده بیشتر و بهتر بتواند در برابر جنگ نرم دشمن و اهداف کور آنها برای خود مصونیتی ایجاد کند.