سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سه پایگاه جاده‌ای در استان اردبیل ایجاد می‌شود - خبر

 

 

سه پایگاه جاده‌ای در استان اردبیل ایجاد می‌شود

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته سه پایگاه جاده‌ای در شهرستان‌های مشگین‌شهر، کوثر و پارس‌آباد پس از طی مراحل اداری و کارشناسی ایجاد می‌شود.

سه پایگاه جاده‌ای در استان اردبیل ایجاد می‌شود

عزت‌الله ضربی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در برخی شهرستان‌ها در حوزه بانک امانات تجهیزات پزشکی انجام شده است، افزود: تا پایان سال‌جاری، بانک امانات تجهیزات پزشکی در همه شهرستان‌های استان تشکیل و تقویت می‌شود.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی در شهرستان‌ها کاری ماندگار است، اظهارکرد: با راه‌اندازی این بانک می‌توان به کمک خیرین یاریگر بیماران بود و تجهیزات را به صورت امانتی در اختیار آنها قرار داد.

وی با اشاره به اینکه خانه‌های هلال یکی از برنامه های اولویت‌دار جمعیت هلال احمر کشور است، بیان کرد: تاسیس و راه‌اندازی خانه‌های هلال در روستاها تبدیل به قانون شده است و باید در راستای تشکیل آنها بیشتر فعال بود. 

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه مشارکت این جمعیت در اجرای طرح شهید سردار سلیمانی و طرح ناظران سلامت، ادامه داد: این طرح‌ها و طرح ناظران ارشادی و توصیه‌های بهداشتی جزو طرح‌های مهمی است که در جهت پیشگیری و قطع زنجیره کرونا بایستی همکاری شود.

در استان اردبیل هم‌اکنون ۱۳ پایگاه امداد و نجات فعال هستند، این پایگاه‌ها شامل ۱۲ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه کوهستان است.