جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سه هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی اردبیل پرداخت شد - خبر

 

 

سه هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی اردبیل پرداخت شد

استاندار اردبیل گفت: بانک‌های استان در سال‌جاری ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی به سرمایه‌گذاران پرداخت کرده‌اند.

سه هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی اردبیل پرداخت شد
اکبر بهنامجو در حاشیه جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بیان کرد: در نیمه نخست امسال استان اردبیل در بخش تسهیلات به نسبت کشوری ۶ درصد افزایش داشته و در این خصوص در رتبه ۱۱ قرار گرفته است.
 
وی بیان کرد: جذب این میزان تسهیلات و سرمایه‌گذاران متقاضی نوید خوبی است که سرمایه‌گذاران به فکر استان هستند و تولید و اشتعال را رونق می‌دهند.
 
استاندار اردبیل با اشاره به هدف‌گذاری انجام گرفته برای فعال‌سازی واحدهای راکد در استان گفت: از ۷۵ واحد هدف‌گذاری شده در بخش صنعت ،۴۶ واحد فعال شده و بزرگترین واحد نساجی استان از جمله این واحدها است که در حال بازسازی بوده و در دهه فجر فاز اول آن بهره‌برداری می‌شود.
 
بهنامجو اظهارکرد: از ۶۸ واحد راکد هدف‌گذاری شده در بخش کشاورزی نیز،  ۴۸ واحد فعال شده و تا پایان سال تلاش می‌شود واحدهای باقی مانده نیز فعال شود.
 
وی گفت: واحدهای تولیدی و بانک‌ها به اجماع خوبی برای استفاده از تسهیلات دست یافته‌اند و در همین راستا علاوه بر تسهیلات موظفی منابع جدیدی جذب و در خدمت تولید استان قرار می‌گیرد.
 
 استاندار اردبیل با اشاره به روند فعال‌سازی واحدهای راکد در شهرک‌های صنعتی استان افزود: شهرک‌های صنعتی در حال احیا هستند و سرمایه‌گذاران واحدهای نیمه‌فعال یا در حال تکمیل واحدهای خود  هستند و یا این واحدها را به سرمایه‌گذار دیگری واگذار می‌کنند.