سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سه طرح بزرگ صنعتی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

سه طرح بزرگ صنعتی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: سه طرح بزرگ صنعتی در این استان با مشارکت شرکت ایدرو راه اندازی می‌شود.

سه طرح بزرگ صنعتی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رامین صادقی افزود: برای راه اندازی این سه طرح صنعتی مطالعات لازم از سوی شرکت ایدرو انجام شده و در هفته آینده بحث‌های کارشناسی با مشارکت کارشناسان زبده برای تصمیم‌گیری نهایی انجام می‌شود تا زمینه برای سرمایه‌گذاری این شرکت در استان اردبیل فراهم شود.
 
وی با اشاره به دیدار اخیر با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رایزنی در باره رفع مشکلات واحدهای راکد استان گفت: در این نشست مقرر شد ارز مورد نیاز  واحد تولیدی و صنعتی موتور سیکلت خلخال تامین شود.
 
وی ادامه داد: با راه اندازی دوباره و بازگشت این کارخانه به چرخه تولید زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر در خلخال فراهم می‌شود.
 
وی با اشاره به اختصاص تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای فعال استان اظهار کرد: برای واحد های فعال ،تسهیلات سرمایه در گردش اختصاص داده می‌شود تا این واحدها با ظرفیت کامل فعالیت خود را ادامه دهند.
 
صادقی  گفت: در سال گذشته اقدامات خوبی در حمایت از تولید و رونق واحدهای صنعتی انجام شد و این اقدام زمینه اجرای برنامه‌های مناسب در سال جهش اقتصادی را فراهم کرده است.
 
وی با بیان اینکه در سال گذشته  ۵۷ واحد راکد به چرخه تولید بازگشت، افزود: این واحدها با مشکلات مدیریتی، حقوقی و بانکی روبرو بودند و با رفع مشکل، دوباره فعال شدند.
 
در حال حاضر از مجموع  ۵۸۶ واحد صنعتی و تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در مناطق مختلف استان ۴۶۰ واحد فعال و ۱۲۶ واحد نیز بدلایل اختلاف شرکا ، افزایش قیمت مواد اولیه ،مشکل تامین سرمایه در گردش ،تغییر تکنولوژی تولید و یا مشکل تامین مواد اولیه وارداتی متوقف ، راکد و از چرخه تولید خارج هستند.