جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

سه طرح بزرگ آبی در خلخال بهره‌برداری می‌شود - خبر

 

 

سه طرح بزرگ آبی در خلخال بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: سه طرح بزرگ آبرسانی از سد بفراجرد و تصفیه‌خانه آب شرب شهر خلخال بزودی تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

سه طرح بزرگ آبی در خلخال بهره‌برداری می‌شود

عباس جنگی مرنی روز دوشنبه در بازدید از عملیات تکمیل احداث خط لوله ۱۱ کیلومتری آبرسانی از سد بفراجرد به خلخال و اجرای تصفیه‌خانه آب شرب خلخال افزود: با توجه به اینکه شروع بهره‌برداری آزمایشی از تصفیه‌خانه آب شرب خلخال در روزهای آینده برنامه‌ریزی و تجهیزات فنی در داخل تصفیه‌خانه نیز در ماه‌های اخیر نصب شده است، لذا باید در راه‌اندازی آنها و اتمام کارهای باقی مانده تسریع شود.

جنگی مرنی ادامه داد: احداث تصفیه‌خانه آب شرب خلخال با ظرفیت ۲۸۵ لیتر در ثانیه که از سال ۱۳۹۵ با برآورد اولیه سرمایه‌گذاری به مبلغ ۳۷۷ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی به روش بی او تی در حال اجرا می‌باشد.

وی افزود: هم‌اکنون این طرح ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای احداث آن  ۸۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: اجرای بیش از ۱۰ کیلومتر از طرح خط لوله انتقال آب از سد بفراجرد به تصفیه‌خانه آب شرب خلخال نیز به اتمام رسیده و کمتر از یک کیلومتر از آن  باقیمانده است.

جنگی مرنی ادامه داد: مخازن ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ مترمکعبی لازم برای ذخیره آب شرب خلخال هم احداث شده و همزمان با تکمیل تصفیه‌خانه، احداث خط لوله انتقال آب در قالب طرح آبرسانی این شهر نیز به اتمام می‌رسد.

وی بیان کرد: جای‌گذاری و نصب فیلتر پرس به عنوان آخرین قطعه از تجهیزات تصفیه و نصب تجهیزات فرآیندی تصفیه‌خانه به اتمام رسیده و باقیمانده کار شامل محوطه‌سازی و دیوارکشی پیرامونی محوطه و نیز نصب تجهیزات جانبی و سربندی برق تجهیزات نصب شده است.