جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

سهم استان اردبیل از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر ۵۶۴ میلیارد تومان است - خبر

 

 

سهم استان اردبیل از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر ۵۶۴ میلیارد تومان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از آغاز ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی خبر داد و گفت: سهم استان اردبیل از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر ۵۶۴ میلیارد تومان است.

سهم استان اردبیل از اعتبارات طرح اشتغال فراگیر ۵۶۴ میلیارد تومان است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی در جلسه بررسی توسعه اشتغال در اردبیل اظهار کرد: ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا آغاز شده که از همه کارآفرینان و افراد دارای ایده برای سرمایه‌گذاری روستایی انتظار می‌رود به منظور ارائه طرح‌های خود در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: سامانه کارا از روز دوشنبه فعال شده و متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی در نظر گرفته شده برای این طرح، مراحل ثبت نام خود را برای بهره‌مندی از این تسهیلات انجام دهند.
 
وی گفت: سهم استان اردبیل از مجموع اعتبار طرح اشتغال فراگیر 564 میلیارد تومان است و از محل اعتبارات اشتغال فراگیر استان، طرح‌های تصویب شده برای دریافت تسهیلات یارانه‌دار به بانک‌های عامل معرفی شده است و ما تلاش داریم این اعتبارات در رشته‌های پر اشتغال استان جذب شود.
 
رحیمی با بیان اینکه ما از طریق مشوق‌های بیمه‌ای این طرح نیز به دنبال ایجاد اشتغال هستیم، افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیرماه امسال آغاز شده و از این طریق می‌توان خلا انطباق میان تحصیلات دانش‌آموختگان با نیاز بازار کار را در کوتاه‌مدت حل کرد.