رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

سند توسعه فوتبال و فوتسال بانوان اردبیل تدوین شد - خبر

 

 

سند توسعه فوتبال و فوتسال بانوان اردبیل تدوین شد

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل گفت: سند توسعه فوتبال و فوتسال بانوان اردبیل تدوین شده است.

سند توسعه فوتبال و فوتسال بانوان اردبیل تدوین شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صمد نوتاش گفت: سند توسعه فوتبال و فوتسال بانوان اردبیل تدوین شده است تا بتوانیم با برنامه‌ریزی اساسی منظم فوتبال بانوان را در اردبیل رشد و توسعه بخشم.
 
وی بیان کرد: از وزارت ورزش و جوانان انتظار داریم نسبت به  اختصاص 0.27 درصد مالیات بر ارزش افزوده در ورزش بانوان به ویژه فوتبال اهتمام ویژه‌ای داشته باشد که تاکنون برای هیئت فوتبال استان این اعتبار اختصاص یافته که انتظار می‌رود با تخصیص این اعتبار تحول عظیمی در هیئت فوتبال بانوان استان ایجاد شود.
 
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل گفت: در حال حاضر فوتبالیست‌های بانوی خوبی در اردبیل وجود دارد که در سطح نخست فوتبال کشور بازی می‌کنند که نیازمند حمایت هستند تا مسیر رشد را همچنان ادامه دهند.
 
نوتاش تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اساسی ما استعدادیابی فوتبال بانوان است که در این زمینه فستیوال بانوان استان برگزار شد و 14 بازیکن برتر این فستیوال به فستیوال کشوری راه یافتند تا در آن جا خود را محک بزنند.
 
وی اظهار کرد: اردبیل ظرفیت خوبی در حوزه فوتبال و فوتسال بانوان دارد که انتظار می‌رود با حمایت مسئولان و بخش خصوصی رشد و توسعه فوتبال بانوان در اردبیل ادامه یابد.
 
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل گفت: یکی از نیازهای اساسی برای رشد و توسعه فوتبال و فوتسال اسپانسر قوی است که اگر در فوتبال اردبیل مورد توجه واقع شود بانوان می‌توانند در سطح‌های مختلف کشور بازی کنند.
 
نوتاش گفت: رشد و توسعه داوری بانوان اردبیلی چشم‌گیر است چرا که دواران مطرحی همچون ژاله طوفانپور و اعظم شکاری در سطح نخست فوتبال و فوتسال کشور قضاوت می‌کنند و افتخارات زیادی در حوزه داوری کسب کرده‌اند.
 
وی از برگزاری دوره‌های مربی‌گری بانوان زیر نظر مربی تیم ملی خبر داد و اظهار کرد: این دوره‌ها جزو اولویت اساسی است که مسئولان استانی باید به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.