رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

سمینار جهانی برای معرفی محوطه باستانی شهر یئری مشگین‌شهر برگزار می‌شود - خبر

 

 

سمینار جهانی برای معرفی محوطه باستانی شهر یئری مشگین‌شهر برگزار می‌شود

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس گفت: با توجه به اهمیت محوطه‌های باستانی و تاریخی سمینارهای جهانی و بین المللی در راستای معرفی هرچه بیشتر محوطه باستانی شهریئری برگزار می‌شود.

سمینار جهانی برای معرفی محوطه باستانی شهر یئری مشگین‌شهر برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ولی ملکی بعد از ظهر امروز در بازدید از روند اجرای پروژه مسقف کردن شهریئری مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به اهمیت تاریخی این محوطه باستانی درصدد برگزاری سمینارهای بین‌المللی در راستای معرفی هرچه بیشتر آن هستیم.
 
وی مبلغ هزینه شده برای نصب سازه برای نصب لایت پنل و ورقه های آلومنیونی را در حدود 17 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این پروژه نقش بسزایی در حفظ و نگهداری از این محوطه باستانی خواهد داشت و برای تکمیل این پروژه ونصب لایت پنل حدود 23 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
 
نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس ضمن تشکر از مسئولان استان و شهرستان و پیگیری‌های مجدانه معاون میراث فرهنگی کشور از تخصیص اعتبارات لازم و اتمام پروژه تا پایان سال 98 خبر داد و گفت: تخصیص اعتبارات لازم برای اتمام موزه و تکمیل قسمتی از عملیات بازسازی کهنه قلعه نیز مبنای کار است.
 
ملکی با اشاره به قدمت محوطه باستانی شهریئری و اهمیت ویژه این اثر منحصربه فرد تاریخی به لحاظ سبقه تاریخی و هویتی و هم از لحاظ جذب گردشگر و توریست ضمن تشکر از حسن توجه مدیریت میراث فرهنگی استان به این اثر تاریخی، علاوه بر سرعت بخشیدن به عملیات مسقف نمودن پروژه خواستار برگزاری سمینارهای جهانی و بین المللی در راستای معرفی این محوطه تاریخی در شهرستان شد.