سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

سمپاشی زمستانی گیاهان امسال برای اولین بار در اردبیل انجام می شود - خبر

 

 

سمپاشی زمستانی گیاهان امسال برای اولین بار در اردبیل انجام می شود

مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: امسال برای اولین بار سمپاشی زمستانی گیاهان در جهت مقابله با آفات گیاهی انجام می شود.

سمپاشی زمستانی گیاهان امسال برای اولین بار در اردبیل انجام می شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز محبی افزود: سازمان فضای سبز برای زیبا سازی شهر و تامین فضای سبز زمستانی از مهرماه سال جاری اقدام به کاشت گلهای پاییزی کرده است همچنین هرس زمستانی درختان نیز به طور اصولی و طبق سالهای گذشته از آذر ماه سال جاری آغاز می شود.
 
وی افزود: کاشت گونه های جدید متناسب با اقلیم اردبیل ،سمپاشی زمستانی و سمپاشی با سم ارگانیک و فیزیکی از جمله اقدامات جدید این سازمان است .
 
مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: سموم ارگانیک برای انسان و ساير جانداران بی زيان بوده و باعث آلودگی محيط زيست و محصولات کشاورزی نمی شود و اکثرا بصورت انتخابی عمل کرده و موجب صدمه به حشرات مفيد و دشمنان طبيعی آفات نمی گردد.
 
محبی همچنین افزود: این سموم از نظر اقتصادی کاملا مقرون بصرفه است.
 
وی با بیان اینکه افزایش سرانه فضای سبز و پوشش گیاهی از جمله اولویت های شهرداری است اظهار داشت: در سال جاری سرانه فضای سبز اردبیل به ازای هر شهروند 0.5متر افزایش داشته است و درکل مناطق 4گانه شهرداری شاهد افزایش 20هکتار فضای سبز هستیم و تلاش میکنیم تا سرانه فضای سبز شهر را به حد استاندارد برسانیم .