سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

سفر سالانه 8 میلیون گردشگر به استان اردبیل - خبر

 

 

سفر سالانه 8 میلیون گردشگر به استان اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: سالانه به طور میانگین 8 میلیون گردشگر به استان اردبیل سفر می کنند.

سفر سالانه 8 میلیون گردشگر به استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کریم حاجی زاده مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه سالانه بطور میانگین 8 میلیون گردشگر به استان اردبیل سفر می کنند گفت: پیش از این گردشگری بیشتر در مرکز استان اردبیل و آن هم تنها در فصل تابستان متمرکز شده بود که تلاش می شود با توزیع متوازن جغرافیایی و فصلی سفرها گردشگران بتوانند از همه مناطق گردشگری این استان در تمام فصول سال به ویژه از مناطق گردشگری جنوب و شمال استفاده کنند.

وی افزود: آماده شدن زیر ساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری خلخالزمینه ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این صنعت را فراهم کرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل پیش بینی کرد سالانه دست کم 20 درصد از مجموع گردشگران شهر توریستی ماسوله که بیشتر آنها را گردشگران کشورهای خارجی تشکیل می دهند از مسیر جاده خلخال به ماسوله وارد استان اردبیل شده و خلخال را به عنوان ابتدای مسیر سفر خود به سایر مناطق گردشگری استان اردبیل انتخاب کنند.

حاجی زاده استقبال سرمایه گذاران از توسعه و رونق صنعت گردشگری در این منطقه را مطلوب ارزیابی کرد و از ارائه بسته های حمایتی ویژه به سرمایه گذاران بخش خصوصی در افزایش شتاب این بخش در مناطق شمالی و جنوبی استان خبرداد.

وی همچنین با اشاره به تعطیلی چند ساله موزه میراث فرهنگی خلخال گفت: بدلیل وجود رطوبت در ساختمان حمام قدیمی نصر محل موزه ، ادامه کار این محل به عنوان موزه ممکن نبود و تلاش می شود با انتخاب محلی جدید موزه میراث فرهنگی تعطیل شده خلخال دوباره آغاز بکار کرده و این محل نیز با واگذاری به سرمایه گذار بخش خصوصی به عنوان رستوران و سفره خانه سنتی مورد استفاده قرار بگیرد.