جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

سفر بیش از 8 میلیون و 500 هزار گردشگر به اردبیل - خبر

 

 

سفر بیش از 8 میلیون و 500 هزار گردشگر به اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل گفت: در تابستان امسال هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر به اردبیل سفر کردند.

سفر بیش از 8 میلیون و 500 هزار گردشگر به اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کریم حاجی‌زاده افزود: جهاد دانشگاهی، مجموعه‌ای خوشنام در زمینه علمی، پژوهشی و فرهنگی بوده و این نهاد از زمان تشکیل تاکنون مایه خیر و برکت برای کشور و استان اردبیل بوده که راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز یکی از این برکات است.
 
وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی نهادی مورد وثوق و ایده‌آل این اداره کل برای همکاری‌های مختلف است و  می‌تواند در پیشبرد اهداف و طرح‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی کمک‌های زیادی به اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل کند که از همکاری‌های مشترک با این نهاد استقبال می‌کنیم.
 
حاجی‌زاده با اشاره به اینکه استان اردبیل به دلیل ظرفیت‌های موجود باید استانی چهار فصل برای گردشگران باشد، تصریح کرد: متاسفانه اردبیل فاقد ظاهر گردشگری استاندارد و دارای اغتشاشات صدایی زیاد است بنابراین باید با برنامه‌ریزی مدون، نسبت به بهبود بدنه شهر، اقدامات لازم انجام شود.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در فصل تابستان را هشت میلیون و 500 هزار نفر برشمرد و گفت: برای توسعه گردشگری استان در تمام فصل‌های سال باید زیرساخت‌های تفریحی و اقامتی مناسب ایجاد شود تا مدت حضور گردشگران افزایش یابد.
 
وی افزود: با توجه به آب و هوای مناسب و گرم شدن هوا در سراسر کشور، به یقین در سال‌های آتی شاهد افزایش تعداد گردشگران خواهیم بود به همین خاطر باید زیرساخت های اساسی و لازم برای پذیرش این گردشگران را فراهم سازیم.
 
حاجی‌زاده با استقبال از همکاری با جهاددانشگاهی در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی اظهار کرد: انتظار داریم جهاد دانشگاهی در ثبت جهانی قله سبلان که از برنامه‌های اصلی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است ما را یاری کند.