جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال برای احداث مجتمع گردشگری قزل اوزن - خبر

 

 

سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال برای احداث مجتمع گردشگری قزل اوزن

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال گفت: مجتمع گردشگری، تفریحی و اقامتی قزل اوزن با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی شهرداری هشجین راه اندازی می‌شود.

سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال برای احداث مجتمع گردشگری قزل اوزن
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی درویشی، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان خلخال در نشست با مسئولان شهرداری هشجین گفت: برای اجرای مجتمع گردشگری، تفریحی و اقامتی قزل‌اوزن که با سرمایه‌گذاری شهرداری هشجین اجرا می‌شود، بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
 
او این طرح را پروژه گردشگری بزرگ منطقه جنوب استان اردبیل در حاشیه رودخانه زیبا و پرآب قزل‌اوزن معرفی کرد و افزود: همکاری و مشارکت لازم را برای تکمیل این طرح انجام خواهیم داد.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال بیان کرد: «افزایش حفاظت از آثار تاریخی منطقه از جمله تپه دیزلین با قدمت هزار ساله نیز در دستور کار اداره میراث‌فرهنگی قرار گرفته و برای تامین اعتبارات بازسازی  و انجام کاوش‌های باستانی آن در بخش خورش‌رستم تلاش می‌شود.
 
درویشی مرمت و بازسازی حمام تاریخی هشجین، توسعه طرح‌های بوم‌گردی روستایی، حمایت از سرمایه‌گذاران طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در حوزه گردشگری و رفع موانع سرمایه‌گذاری در بخش خورش‌رستم را از اقدامات اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خلخال ذکر کرد.
 
او گفت: تقویت و توسعه صنایع‌دستی منطقه خورش‌رستم و ثبت ملی جاجیم بافت صنعتگران روستای نمهیل با نشان مرغوبیت، ساماندهی مهمانپذیرها و ایجاد موزه مردم‌شناسی هشجین از اقدامات پیش‌بینی شده در این منطقه است.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال ادامه داد: فراخوان سرمایه‌گذاران و حمایت و اعطای مجوزهای لازم برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه گردشگری به‌زودی انجام می‌شود.