جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی بانک ملی در استان اردبیل - خبر

 

 

سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی بانک ملی در استان اردبیل

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: بیش از دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحد های تولیدی و خدماتی استان اردبیل واگذار می شود.

سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی بانک ملی در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین زاده که امروز به استان اردبیل سفر کرده است این خبر را در پایان جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اعلام کرد و گفت: اولویت واگذاری این تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی صنعتی نیازمند سرمایه در گردش و نیز طرح های صنعتی، گردشگری و کشاورزی با ایده های نو و دارای توجیه اقتصادی با لحاظ کیفیت و بازارپسندی ونیز قابلیت صادرات است.

کارخانه فولاد و تولید محصولات نهایی فولادی با 300 نفر اشتغالزایی جدید، مجموعه نساجی و ذوب آهن اردبیل، پالایشگاه ذرت مغان با قابلیت تبدیل ذرت به 70 نوع محصول و اشتغالزایی 500 نفر، کارخانه تولید کاغذ از آهک با 600 نفر اشتغالزایی، هتل 5 ستاره، دهکده گردشگری سولان سرعین، چند طرح گردشگری در خلخال و مشکین شهر و چندین طرح کشاورزی دیگر از جمله طرح هایی بود که قرار شد از بانک ملی تسهیلات دریافت کنند.

مدیر عامل بانک ملی امروز همچنین از واحد های تولیدی تارا سبلان، مجتمع تولییدی آرتا سبلان بازدید و در جریان روند کارهای این واحد ها و نیازهای مالی آنان قرار گرفت و برای کمک به آنان قول مساعد داد.

مدیر عامل بانک ملی ایران همچنین در دفترنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اربیل حضور یافت و با آیت الله عاملی دیدار کرد.

آیت الله عاملی در این دیدار با قدردانی از مدیر عامل بانک ملی ایران در گشودن گره راه آهن اردبیل این اقدام را برای استان نعمتی بزرگ و حیاتی خواند و گفت: تنها راه نجت برون رفت از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها بخش خصوصی است که در این میان نقش بانک ها بسیار مهم است. مدیرعامل بانک ملی ایران فردا از راه آهن دردست اجرای اردبیل میانه بازدید خواهد کرد.