جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

سرمایه گذاری در 20 مجتمع آبدرمانی و رستوران مشگین شهر - خبر

 

 

سرمایه گذاری در 20 مجتمع آبدرمانی و رستوران مشگین شهر

بخش خصوصی در 20 مجتمع آبدرمانی و رستوران مشگین شهر سرمایه گذاری می کند.

سرمایه گذاری در 20 مجتمع آبدرمانی و رستوران مشگین شهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، استاندار اردبیل در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: وضعیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در دولت تدبیر و امید بهبود یافته و هم اکنون در 20 مجتمع آبدرمانی و رستوان توسط بخش خصوصی در مشگین شهر سرمایه گذاری می شود.

دکترمجید خدابخش با بیان اینکه موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی بیش از گذشته مرتفع شده افزود: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال تمامی ماده ها و تبصره هایی که مانع سرمایه گذار ی بخش خصوصی است کنار گذاشته می شود. وی اضافه کرد: سال گذشته چهار موانع موجود در ارتباط با سرمایه گذاری از قبیل چک برگشتی سرمایه گذاران و مدیران واحد های تولیدی ، مشکلات بیمه تامین اجتماعی و موانع دارایی و مالیات به منظور استفاده سرمایه گذاران از تسهیلات بانکی نادیده گرفته شد.

استاندار اردبیل همچنین از افزایش اعتبارات عمرانی استان ها در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: در گذشته اعتبارات عمرانی استان ها محدود بود بطوریکه 10 درصد اعتبارات عمرانی در استان ها توزیع می شد و 90 درصد آن بصورت ملی هزینه می شد که در قانون برنامه ششم میزان اعتبارات عمرانی استان ها از 10 درصد به 30 درصد افزایش می باید که در صورت تحقق میزان اعتبارات عمرانی استان اردبیل تا سه برابر افزایش خواهد یافت.

خدابخش با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک دیدگاه و اصول است افزود: تولید داخلی ، افزایش صادرات ،مردمی کردن اقتصاد و استاندار سازی از ویژگی های بارز اقتصاد مقاومتی است که باید برای تحقق آن کوشید. وی اضافه کرد: وظیفه دولت در این راستا رفع موانع تولید ،جلب مشارکت بخش خصوص و حمایت از آنها ،تا مین زیر ساخت های لازم و ارایه تسهیلات بانکی با سود کم بهره است که عزم جدی در این رابطه بوجود آمده و ضروری است مدیران دستگاههای اجرایی اقدام موثری را در بحث سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور اشتغال و تولید انجام دهند.

در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی و مجریان طرح های تولیدی مشکلات و موانع موجود واحدهای تولیدی را مطرح کردند.