رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل افزایش می‌یابد - خبر

 

 

سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل افزایش می‌یابد

استاندار اردبیل گفت: سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل افزایش می‌یابد.

سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل افزایش می‌یابد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو در سفر به مشگین شهر و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این‌منطقه و سایر مناطق مشابه، مطالعات و کار کارشناسی انجام یافته توسط مجموعه مدیریت استان، سرمایه گذاری در بخش گردشگری افزوده می‌شود.
 
وی ضمن بررسی مسائل و مشکلات موجود در بخش گردشگری این شهرستان از فرماندار و مدیرکل میراث فرهنگی استان خواست تا با حمایت از سرمایه گذاران موجبات رونق بیشتر بخش گردشگری را فراهم آورند.
 
استاندار اردبیل با مطلوب بودن اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در بخش گردشگری را قابل قبول عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه مشکین شهر، خلخال و سایر شهرستان‌های استان، باید مطالعات جامعی در بخش گردشگری انجام گیرد تا با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی، رونق اقتصادی را در استان شاهد باشیم..
بهنام جو با بیان این‌که توسعه همه‌جانبه استان نیازمند اهتمام ویژه برای متوازن کردن سرعت توسعه در تمامی شهرستان‌های استان است تصریح کرد: باید این مهم به عنوان یک اولویت اساسی مورد توجه واقع شود تا بتوانیم بر حسب نیازمندی‌های منطقه قابلیت‌های استان را به سطح قابل قبول برسانیم.
وی تصریح کرد: تلاش بر جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با جدیت ادامه دارد و باید دستگاه‌های متولی و مدیران اجرایی مربوطه زمینه حمایت از بخش خصوصی را فراهم کنند تا رغبت آنان برای سرمایه‌گذاری کاهش نیابد و بتوانیم از قابلیت‌های موجود برای رشد و توسعه استان نهایت استفاده را ببریم.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل که در این بازدید استاندار اردبیل را همراهی می‌کرد، گفت: تلاش‌هایی که در گذشته در بخش گردشگری شهرستان مشگین شهر صورت گرفته موجب شده تا این شهرستان بعنوان یکی از مقاصد گردشگری در منطقه و سطح کشور تبدیل شود.