سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی علوم پزشکی در اردبیل - خبر

 

 

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی علوم پزشکی در اردبیل

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: ما هیچگونه مشکل و مانعی را در صدور مجوز تغییر کاربری پروژه‌های سرمایه‌گذاری به ارزش 500 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی نداریم.

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی علوم پزشکی در اردبیل

حسین افسانه صبح امروز در جلسه شورای شهر اردبیل اظهار داشت: خدمات وزارت بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید به ویژه اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایت‌مندی مردم را به همراه داشته و همه از عوام و خواص، شهری و روستایی و پیر و جوان رضایتشان را از خدمات بهداشتی و درمانی به شکل ملموس اعلام می‌کنند.

وی افزود: این خدمات امیدواری‌های زیادی را ایجاد کرده تا دانشگاه علوم پزشکی بتواند بیشتر و بهتر از این در صحنه و عرصه خدمت‌رسانی حاضر باشد، که در این بین انتظار می‌رود ابعاد مختلفی از طرح تحول سلامت در استان اردبیل اجرایی و عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل با بیان اینکه اکثر بیمارستان‌های موجود در اردبیل قدیمی و فرسوده بوده و نیاز به تغییر کاربری دارد، گفت: شورا و شهرداری اردبیل آمادگی دارد تا در نوسازی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در صدور مجوز و تغییر کاربری‌ها دانشگاه علوم پزشکی را همراهی کند که در این ارتباط ضروری است سرمایه‌گذاری که به ارزش 500 میلیارد تومان در این حوزه اتفاق می‌افتد با جانمایی مناسب و فنی انجام شود.

افسانه ادامه داد: پیشنهاد می‌کنیم دانشگاه علوم پزشکی موارد خود را برای تغییر کاربری یک به یک ارائه کند تا اعضای شورای شهر نیز بتوانند با فراغ‌بال بیشتر و امکان تحقیق و بررسی بیشتر نسبت به تصویب و ابلاغ تغییر کاربری‌ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است به جای بیمارستان مراکز آموزشی یا درمانی مجهز یا هتلینگ اجرایی و احداث شود باید طرح‌ها مشخص و معلوم باشد، چراکه دانشگاه علوم پزشکی به فکر سودجویی و احداث مراکز تجاری و خدماتی نیست بلکه می‌خواهد در بهترین شرایط امکانات و برخی از خدمات کیفی‌تر به هموطنان ارائه شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی بیمارستان آرتا گفت: این بیمارستان به دلیل واقع شدن در یک فضای تجاری و خدماتی ضرورت دارد نسبت به تغییر کاربری آن اقدام شود تا در بهترین شرایط این مجموعه در مکانی مناسب‌تر ارائه خدمات خود را به انجام برساند.

افسانه بیان کرد: اگر نوع فعالیت و کاربری مکان‌ها برای ما مشخص باشد، ما به سهولت می‌توانیم در صدور مجوز ساخت و سازها و تغییر کاربری‌ها اقدام عملی و جدی را به انجام برسانیم.