جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی برای تکمیل زیرساخت‌های فرودگاه اردبیل - خبر

 

 

سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی برای تکمیل زیرساخت‌های فرودگاه اردبیل

مدیرعامل شرکت‌ فرودگاه‌های کشور از سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی برای تکمیل زیرساخت‌های فرودگاه اردبیل در طول دو سال گذشته خبر داد.

سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی برای تکمیل زیرساخت‌های فرودگاه اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مه‌آبادی در نشست مسئولان هواپیمایی و فرودگاهی کشور در فرودگاه اردبیل اظهار داشت: این نشست در راستای بهبود وضعیت پرواز و رفع ایرادات فرودگاه‌های اردبیل و پارس‌آباد برگزار شده و هدف ما این است که بتوانیم با ارائه خدمات مطلوب به مردم شاهد رضایت همه‌جانبه آنان باشیم.
 
وی از پایان رفت 86 هزار و 500  زائر بیت‌الله الحرام با 327 پرواز خبر داد و گفت: ایران ایر 80 درصد و هواپیماهای صعودی نیز 20 درصد مسافران را جابه‌جا کرده‌اند که خوشبختانه در این زمینه مشکلی پیش نیامده و امیدواریم بتوانیم با اقدامات انجام یافته بهترین شرایط را برای زائران فراهم کنیم.
 
مه‌آبادی با اشاره به فعالیت 54 فرودگاه در کشور در خصوص توسعه عمرانی و زیرساخت فرودگاه اردبیل بیان کرد: در طول دو سال گذشته بیش از 70 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این فرودگاه انجام یافته و فرودگاه از نظر زیرساخت‌ها تقریبا پایان یافته است که این موضوع جای خوشحالی بسیار دارد.
 
مدیرعامل شرکت‌ فرودگاه‌های کشور بیان کرد: با بهره‌برداری از ترمینال جدید توسط یکی از سران قوا در قالب 800 تا یک هزار میلیارد پروژه‌ای که شرکت ناوبری فرودگاه ایران در چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد، تمام زیرساخت‌های ناوبری و فرودگاهی این فرودگاه به پایان می‌رسد.
 
وی تصریح کرد: ما برای امسال حدود 70 میلیارد ریال برای بهسازی باند و حدود 200 میلیارد ریال برای اتمام ترمینال در نظر گرفته‌ و تخصیص داده‌ایم که تمامی این موارد به‌زودی جذب می‌شود و کار ما در فرودگاه اردبیل به پایان می‌رسد که امیدواریم با تکمیل زیرساخت‌های این فرودگاه شاهد خروجی‌های مناسبی در این راستا باشیم.