جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری در معادن اردبیل بیشتر می‌شود - خبر

 

 

سرمایه‌گذاری در معادن اردبیل بیشتر می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سرمایه‌گذاری در معادن با توجه به بالا بودن ظرفیت این استان در اکتشاف معادن توسعه می‌یابد.

سرمایه‌گذاری در معادن اردبیل بیشتر می‌شود
داود شایقی افزود: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سال‌های اخیر در این استان در بخش‌های مختلف افزایش یافته و با تامین زیرساخت‌های لازم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به سمت معادن سوق داده خواهد شد.
 
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت سه محدوده پهنه معدنی استان در مناطق گردنه صلوات ، قوتورسویی و ناتور تحول بزرگی را در رونق اقتصادی و اشتغال زایی استان بوجود خواهد آورد.
 
شایقی از احداث اولین کارخانه تولید کنسانتره مس و مولیبدن در مشگین‌شهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: با تکمیل و راه‌اندازی این طرح اردبیل جزو استان‌های معدنی کشور محسوب می‌شود.
 
او بیان کرد: علاوه بر ذخایر معدنی کم‌نظیر در مشگین‌شهر ظرفیت خوب معدنی در خلخال و کوثر وجود دارد که امید است با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی سرمایه‌گذاری در این شهرستان‌ها هم توسعه یابد.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: به منظور دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی تاکنون عملیات اجرایی ۹۰ درصد پروژه‌های اولویت‌دار استان اردبیل آغاز شده و پایش طرح‌های اقتصاد مقاومتی در طرحی یکپارچه انجام می‌شود تا طی آن میزان پیشبرد برنامه‌ دستگاه‌های مختلف اجرایی و تحقق اهداف و برنامه‌های خواسته شده مشخص شود.
 
شایقی اظهارکرد: در سامانه "نیپا" مصوبات دستگاه‌ها به دقت مورد رصد قرار می‌گیرد تا با پایش بروز اطلاعات و داده‌ها تصمیم‌گیری‌ها نیز با کمترین ضریب خطا انجام پذیرد.