سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاران نباید دغدغه بروکراسی اداری داشته باشند - خبر

 

 

سرمایه‌گذاران نباید دغدغه بروکراسی اداری داشته باشند

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه راه‌اندازی واحدهای جدید تولیدی و صنعتی می‌تواند در اقتصاد منطقه تحول ایجاد کند، گفت: سرمایه‌گذاران نباید دغدغه بروکراسی اداری داشته باشند.

سرمایه‌گذاران نباید دغدغه بروکراسی اداری داشته باشند
اکبر بهنام‌جو عصر یکشنبه در جریان بازدید از شرکت‌های آب معدنی درحال احداث در شهرک تخصصی آب شهرستان نیر اظهار کرد:با رفع موانع از سوی دستگاه‌های متولی و بانک‌های عامل تعداد شرکت‌های تولید آب معدنی در این شهرک به ۱۲ مورد می‌رسد و برای 200 نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه اولین و بزرگترین شهرک تخصصی آب در شهرستان نیر راه‌اندازی شده است، افزود: این شهرک در سال۸۲ مصوب شده و تاکنون ۶ مجتمع آب معدنی با برندهای متفاوت به سراسر کشور ارسال می‌شود.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه راه اندازی واحدهای جدید و فعالیت شرکت‌های موجود با تمام ظرفیت می‌تواند در اقتصاد منطقه تحول ایجاد کند، اضافه کرد: وجود آب گرگر از چشمه‌های دامنه سبلان در این منطقه از نعمت‌های الهی است و با راه‌اندازی کارخانه‌های متفاوت و رقابت با سایر شرکت‌ها، شاهد ارزش افزوده بیشتر تولیدات خواهیم بود.
 
وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران نباید دغدغه بروکراسی اداری داشته باشند، افزود: با حل برخی از مشکلات موجود در راه‌اندازی شرکت‌ها تسریع و از نیروی انسانی بومی جهت اشتغال استفاده خواهد شد.
 
بهنام‌جو همچنین از محل فرآوری وتولید گیاهان دارویی در شهرک صنعتی شماره ۲ بازدید کرد و تاکید کرد: با بررسی همه جوانب شهرک تخصصی دارویی با برند معتبر در اردبیل راه‌اندازی شود.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه با راه اندازی این شهرک تا ۲ سال آینده بیش از۷۰۰ نفر متخصص در این بخش شاغل می‌شوند، افزود: علاوه بر آن تعداد اشتغال غیر مستقیم نیز افزایش یافته و با همکاری دانشگاه‌های استان داروسازی صنعتی و شیمیایی نیز راه‌اندازی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی یادآور شد: در بحث اشتغال باید حتی‌الامکان از نیروهای بومی استفاده شود و مطمئنا راه‌اندازی شهرک‌های تخصصی در تحقق ایجاد ۲۰ هزار شغل مؤثر خواهد بود.